Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

BB KREM Mİ RENKLİ NEMLENDİRİCİ Mİ?


Yaz aylarının gelmesi ve sıcakların bastırmasıyla makyaj yapmanın zorlukları da arttı.
Yazın bende fondöten kullanmayı hiç sevmiyorum  BB krem mi yoksa renkli nemlendirici mi diye mailler alıyorum.
Tabi ki en başta hangi markanın hangi ürününü kullandığınız çok önemli örneğin
Clinique Age Defense BB Cream (95 TL) NARS renkli nemlendirici (99 TL) bendeki rengi en açık olan Findlan önermeden geçemem ikiside hayatımın ürünleri. BB kremlerin ve renkli nemlendiriciler arasından seçim yapmamı isteseniz ikisini gözüm kapalı alırım.

Bana gelen maillerde daha uygun fiyatlı olan ürünlerden bahsetmemi istediğiniz için Balm Shelter ve Gariner BB kremi sizlere anlatacağım.

Ama öncelikle ikisi hakkında biraz genel bilgi vermek istiyorum.

BB KREM- cildin yağ dengesini korur, fondötenle uygulandığı zaman kapatıcılığı arttırır, nemlendiricilik verir.

RENKLİ NEMLENDİRİCİ- yüzü nemlendirmek, yüzdeki lekeleri kapatmak ve renk dengesizliğini eşitlemek için ve daha mat bir görüntü sağlamak için birebir.

Şimdi gelelim ürünlerimize-

Garnier BB Krem fiyatını ne hatırlayamadım  bendeki rengi en açık renk olan Ligth olmasına rağmen bana çok koyu geliyor.
Kokusu ve ferahlatıcı yapısını seviyorum fakat bu ne yazık ki yetmiyor aldığım ve en fazla 2-3 kere kullanıp bir kenara attığım ürün. Çok yağlı olmasını sevmedim tüm gün yüzümde ağırlık yapıyor ve yüzüm ıslak kalıyor en açık renginin bile çok koyu olması kapatıcılığı arttırmamış sadece BB krem sürüp üzerine pudra sürseniz bile yetersiz kalıyor, fondötenin altına baz olarak uygulamak veya ikisini karıştırıp sürmek daha etkili. Ama fondöten kullanmak istemediğimiz için BB krem kullandığımızdan istediğim sonucu elde edememiş oluyorum.


Balm Shelter ise 40 Tl civarında uygun fiyatlı ürünlerden. Bu renkli nemlendiriciyi seviyorum yapısı daha mat ve kapatılcılık konusunda kesinlikle çok daha başarılı ilk başta rengi koyu gibi gelse de yüzde oldukça başarılı çoğu zaman sadece bu ürünü kullanıp dışarı çıkabiliyorum. Tendeki renk bozukluklarını düzenlemesi de ayrı bir güzelliği. Ben pudrayla sabitlemeden rahat edemem diyenlerdenseniz The Balm’ın Sexy Mama pudrası renkli nemlendiriciyi çok iyi tamamlayacaktır. 


Şimdi normal cilt ve kremler arasındaki farkı görelim:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme