Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Real Techniques - Starter SetMerhaba kızlar :)
Real Techniques yazılarımın üçüncüsünü yazıyorum şimdi bunları ardarda yazmayı tercih ettim çünkü bu fırçalarla ilgili çok mail alıyorum ve tecrübelerimi sizlere hemen aktarmak istedim.

Starter Set yani göz makyaj setinden bahsedeceğim. Öncelikle her zamanki gibi bu sette plastik kalın kutu içerisinde saklanıyor ve setin çantası da içinde bulunuyor. Kutunun arkasında fırçalar hakkında bilgiler yer alıyor. 


Bu sette 5 adet fırça bulunmakta.


1- Deluxe Crease Brush - Gölge verip derinlik katmak için yapılmış. Göz altına kapatıcı uygulamada da kullanılabilir ama ben çoğunlukla uygulayacağım temel renklerde kullanıyorum. 


2- Base Shadow Brush - Bildiğimiz far fırçası, kullandığımız baz rengi uygulamada, far bazı kullanmak için, farları karıştırmak, kapatıcı uygulamak için yani herşey de kullanılabilir. Üçgen gibi olduğu için gölgelendirme yapmakta oldukça başarılı ben çoğunlukla outer ve crease bölgelerim için kullanıyorum en sık kullanığım fırça diyebilirim.


3- Accent Brush- En sık kullandığım fırçalardan biri noktasal vuruşlar için. Alt kirpik diplerime koyu renk far uygulamada ve farları eyeliner gibi kullanmak istediğim zaman hemen elim bu fırçaya gidiyor. Göz pınarımı aydınlatmak için de kullanıyorum. Yani her zaman elimde bu fırça :)

4Brow Brush - Yani kaş fırçası. Şekli sayesinde çok daha düzgün bir şekilde doldurma yapabiliyorsunuz. Dilerseniz yine şekli sayesinde eyeliner fırçası olarakta kullanabilirsiniz.

5.Pixel-Point Eyeliner Brush - Krem-jel eyelinerleri kullanmak için üretilmiş kalın eyeliner çekmeyi sevenlerin çok işine yarayacağını düşünüyorum. 
Ben eyelinerların kendi fırçalarını kullanmaya alışık olduğumdan elim pek gitmiyor ama jel eyeliner uygulayacaksam mutlaka bu fırçayı alıyorum. Kalın fakat çok dikkatli kullanırsak ince eyeliner çekmekte mümkün :) İsterseniz rujlarınızı da uygulayabilirsiniz.


Diğer linkler-
http://makyajformulleri.blogspot.com/2014/06/real-techniques-expert-face-brush-and.html

http://makyajformulleri.blogspot.com/2014/06/real-techniques-core-collection.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme