Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Ten Makyajı


Merhaba arkadaşlar :)

Ten makyajıyla ilgili bir çok mail aldım ve herkese buradan cevap vermenin daha uygun olacağını düşündüm.

Öncelikle cildimizin temiz ve nemli olması oldukça önemlidir. Fondöten kullanımında cilt daha kolay kurur ve yüzümüzde pul pul bir görünüme neden olur bu da tabi ki tercih edilen bir görüntü değildir.

1 - Makyaja başlamadan önce cildimizi temizlemeli ve kesinlikle nemlendirici krem kullanmalıyız. Cildin biraz kremi emmesini beklemek daha doğru olacaktır. Tercihe göre baz kullanmakta önemli. ( Bazlarla ilgili bilgi veya ürün incelemesi istiyorsanız yorum bırakmayı unutmayın) 

2 - Ten makyajında doğallık ve doğru seçim çok önemli kalıp gibi durmuş bir makyajı kimse istemez. Teninizle renk uyumunuza dikkat etmelisiniz fondötenin yapısı güzel olsa da doğru tonu tutturamadığınız zaman yine istenmeyen bir görüntü ortaya çıkacaktır.

3 - Hasarlı bölgelere doğru biçimde uygulamakta çok önemli. çünkü ten makyajı yapmanızdaki amaç kusurlu bölgeleri doğru bir biçimde kapatmak olmalıdır.

4 - Ayrıca fondöteni boynunuza uygulamayı kesinlikle unutmayın bu en sık yapılan hatalardandır.

Uygun fiyatlı ürünlerden yapısına ve kapatıcılığına bayıldığım iki ürünü size tavsiye edeceğim benimde çoğu zaman severek kullandığım ürünler 


Maybelline New Affinitone - bendeki numarası 17 rose beige
Maybelline Affinitone 24h - bendeki numarası 40 fawn

İkisi kadar birbirine uyumlu ürünlere zor rastlıyorum, yapıları çok ince olmasına rağmen kapatıcılıkları çok yüksek başka bir ürün kullanmama gerek kalmadan ten makyajımı ikisi sayesinde tamamlıyorum ayrıca tüm gün yüzde kalıyor hic bir şekilde akmıyorlar.


Doğallık her zaman dikkat çektiğini unutmayın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme