Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

OMBRE RUJ


Merhaba Kızlarrr :)

Gün ışığından faydalanamadım ne yazık ki :( gündüzleri çekim yapamıyorum ama yazısız da gün geçirmeyi sevmiyorum :) Temelini anlatırken kolay renklerle göstereceğim. Çekim yapmak biraz zor oldu ama yine de tüm renkleri detaylı bir şekilde anlatmaya ve göstermeye çalışacağım umarım beğenirsiniz :)


Şimdi gelelim son zamanlar da çooook moda olan Ombre renklere :) ve ombre yazısı yazmadan olur mu hiç :)

Öncelikle renk uyumuna ve çok zıt renkler kullansanız bile mutlaka bir geçiş tonu uygulamayı unutmayın. 
Çünkü iki ruj arasındaki ton farkının keskin olması Ombre yaptığınız anlamına gelmiyor önemli olan renkler arasındaki uyum ve geçişlerin yumuşak olması. 

1- Essence lipliner 07- cute pink - dudak kalemini kullanrak dudaklarımda kalın bir çerçeve çizdim ortadaki boş alanı görebiliyorsunuz değil mi? oraya da Golden Rose ultra rich color lipstick 61 uygulayarak hafif bir görünüm kattım. Uçuk tonlarda güzel bir ombre oldu koyu göz makyajlarıyla tavsiye edebileceğim bir ton.

2- İkinci sıra da benim en sevdiğimi göstericem sizlere :) Kırmızı - siyah ombre :)

Çok iddalı olan bu örnek için Maybelline nin 547 numaralı kırmızı rujunu gelişi güzel sürüyorum gördüğünüz gibi çok dikkatli sürmedim çünkü çerçeveyle toparlanacak zaten. Ayrıca kaşan bölgelere de daha koyu kalem çekebilmek daha iddalı olmasına yol açıyor.

Şimdi de Flormar'ın ultra black eyeliner ını dudak kalemi olarak kullanıyorum. Yapısı çok yumuşak olduğu için dudağa kolay uygulanıyor ayrıca gözde aktığı için sevmediğim bir kalemi bu şekilde değerlendiriyorum.
Dudaklarıma siyah kalemle çerçeveyi çizip kalemi dağıtıyorum. 

3-çerçevenin dışında daha farklı bir teknikle ombre yapabiliriz.  Yine aynı ürünleri kullanıyorum. Bu sefer dudaklarımın kenarlarına siyah kalemi sürüyorum.
Ve kalemi yediriyorum. 

Güzellikle kalın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme