Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

MAKYAJ MALZEMELERİ NASIL KULLANILIR ?


Merhaba kızlarrr

Makyaj hakkındaki en temel bilgilerin yazısını yazmak istedim. Günlük makyaj yaparken çok profosyonel bir sekilde makyaj yapmaya gerek yok. Sadece cildinizi ve yüzünüzü tanımanız yeterli olacaktır.
Önemli olan doğru ve doğal makyaj yapabilmek.

- Cildinizi temizlemeden makyaja başlamayın.
- Cilt sağlığınız için uygun nemlendirici kullanmayı kesinlikle unutmayın.
- Eğer yağlı veya karma bir cildiniz varsa kesinlikle baz kullanmalısınız.

Fondöten- Fondötenler yüzünüzdeki lekeleri, izleri, akneler, kapatmak , yüzdeki renk farklılıklarını ayarlamak için kullanılır. Kendi ten renginizden çok koyu veya açık tonlar tercih etmemelisiniz. Hoş bir görüntü olmuyor.Pudra- Fondötenden sonra uygulanır. Fondöteni sabitlemek, kapatıcılığı arttırmak için kullanılır.


Allık- Muhakkak fırça ile uygulanmalıdır. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek ve yüzünüze canlılık vermek için kesinlikle fondöten ve pudradan sonra kullanmalısınız.


Dudak kalemi- Dudakları ince olanlar kesinlikle dudak kalemi kullanmalıdır. Çünkü kalem dudaklarımızı daha kalın göstermektedir. Dudak kalemi ruj ile aynı tonda olmalıdır.


Ruj- Dudaklar yüzümüzde en dikkat çeken yerlerden biridir. Koyu renk ruj kullanacaksanız göz makyajınızın hafif olmasını tavsiye ederim. Rujumuzun kalıcılığını arttırmak için dudaklarınıza önce pudra sürebilirsiniz.


Göz farı- Eğer göz kapaklarınız yağlı ise muhakkak far bazını kullanmalısınız. Gözlerinize yoğunluk katmak istediğiniz zaman far kullanabilirsiniz.


Eyeliner- Gözlerinizin şeklini belirginleştirir ve yoğunluk verir. Eyeliner çekmek tamamen el alışkanlığıdır. Eğer kullanmayı bilmiyorsanız bir kaç kere deneyin eliniz alıştıktan sonra çok rahat kullanabileceksiniz.


Rimel- Rimel bakışlara anlam katan, ve bakışları inanılmaz değiştiren bir üründür. Rimelsiz bir makyaj yarım kalmıştır.Yardımcı linkler:

göz makyajı için TIK TIK

dudak kalemi için TIK TIK

kolay eyeliner nasıl sürülür TIK TIK

allık çeşitleri TIK TIK

dudak peelingi için TIK TIK
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme