Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Mutlulukformulleri :)


Merhaba kızlarr :))

Mutlulukformulleri hakkında aldıgım yorumlar ve mailler üzerine anladım ki bu baslıgım cok sevildi cesaretlendirdiğiniz için herkese cok cok tesekkür ederim :)

Öncelikle küçük tanımlar vermek istiyorum.

Daha önce reiki, regresyon ve yoga çalışmaları yaptığımı söylemiştim.
Öncelikle kendi serüvenimi anlatarak başlamalıyım ki bildiklerimin kaynağını sizlere de sunmuş olurum diye düşündüm :)

Çok küçük yaşlardan itibaren metafizik ile ilgilenmeye başladım. Şans eseri alıp okuduğum bir kitap ile reenkarnasyon, astral seyehat, reiki, düşünce gücü gibi mistik olaylarla ilgilenmeye ve araştırmaya başladım. Okumadığım kitap, dergi, makale kalmadı desem yeridir. Bu süreç icerisinde tonlarca kişisel gelişim kitaplarını okudum hepsini çok büyük zevk ve merak ile okuyordum.
Meleklere,tarotlara merak saldım ve bitkilerin, sebzelerin, meyvelerin insan ruhu üzerindeki etkilerini incelemeye başladım. Akla gelebilecek herşeyi merak ettim inanılmaz bir bilgi açlığı ile hepsini gece gündüz öğrenmeye çalıştım.

Mesela bitkiler,sebzeler demişken :)

Portakal kabuğunun insana huzur verdiğini biliyor muydunuz? Eskide sobalı evlerde portakal kabukları sobanın üzerine oda güzel koksun diye koyulurmuş ve bunun temel nedeni portakal kabuğunun insana huzur vermesidir. Ben kış aylarında portakal kabuğunu çakmak ile yakar kokusunu içime çekerim :)

Yada yeşil mercimek yemeğinin  insana cesaret verdiğini,  evet duyduğunuz gibi bana çok şaşırtıcı gelmişti :) bazı ülkelerde cesaret gerektiren bir şeyler yapılmadan önce muhakkak yenilen bir yemekmiş :)

Bunun gibi daha neler neler var :)

2010 yılında reiki dersleri almaya başladım.
Kesinlikle yanlış anlaşılmasın reiki bir inanış biçimi değildir. Evrensel yaşam enerjisi demektir. Yani enerjinizi doğru ve sağlıklı kullanabilmeyi öğretir. Her insan yapabilir. Reikinin aşamaları vardır. Bir başka yazımda daha detaylı bir şekilde anlatacağım ve size aldığım derslerden kesitler sunacağım :)

Yoga'ya gelecek olursak :) Yogayı çok merak ediyordum ve 2010 yılında reikiye başladığım dönemde yoga da yaptım eski düzenimi kaybetmiş olsam da çok ihtiyac duyduğum zamanlar da yine yaparım ve yakın zamanda tekrar eski yogunlugumdaki gibi yönlenmeyi planlıyor ve bunun için günlük hayatımın büyük bir bölümüne yer açıyorum.

Düzenli yoga yapımında öfke kontrol mekanizası devreye girer ve ben yoga sayesinde ciddi anlamda öfkemi nasıl kontrol edebileceğimi öğrendim.

Mutluluk hormonu salgılanır ve kaslar gevşer.
Bir çok olumlu etkisi vardır bazı kesimlerin dalga geçmesi sizi sıkmasın yoga insan vucuduna ve ruhuna dinginlik kazandırır. Yoga için ayrıca bir yazı gelecek.

Regresyon nedir? Geçmiş yaşam şifasıdır. Geçmişte olan bütün kötü duygu, düşünce ve insanlardan kurtulmak istiyorsanız bir danışman eşliğinde bu çalışmayı yapmanızı tavsiye ederim.

Ve olumlu düşünmek... Evet bu gerçekten çok önemli. Ne düşünürsen onu yaşarsın diye bir kalıp var herkesin bildiği ama bu kalıbı her zaman aklınızda tutun. Çünkü gerçekten ne düşünürseniz onu yaşarsınız. Ve düşündüğünüz şeylere dikkat edin onları yaşadığınızı göreceksiniz.

Mutluluğa giden küçük bir formul :)

Anneniz, babanız,kardeşiniz,arkadaşınız, patronunuz ve ya öğretmeniniz her kim olursa olsun sizi sinirlendiren kim varsa kavga veya tartışma anında. O kişinin gözlerine bakın ( karşınızda değişse karşınızdaymış gibi imgeleyin ve gözlerine bakın) sadece gülümseyin içinizden güzel sözler geçirin.

Herşey düzelicek
Birazdan fazla tepki verdiğini anlayacaksın
Mutluyum ve sana kızmıyorum

Gibi kısa ve net cümleler

Derin bir nefes alın ve 5 DK gibi kıza bir zaman sonra herşeyin yoluna girmeye başladığını fark edeceksiniz :)


Mutlulukformulleri :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme