Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Manikür ve Pedikür Yerine Kuru Yağ!


Merhaba kızlarr :)

Bir kadının elleri ve ayakları her zaman bakımlı olması gerektiğini düşünen bir insanım ancak uzun zamandır maniküre ve pediküre gitmekten çok şikayetçi olur duruma geldim. 10-15 günde bir kuaföre gitmek en az 1 saatimi kuaföre harcamam bana ölü zaman gibi gelmeye başladı evde manikür yapmaya çalıştım ama beceremedim daha kötü duruma geldi ve koşa koşa maniküre gittim ve bunu yapmaktan da vazgeçtim :) 

Bir kadın kuaföre giderken mutsuz olur mu? Ben mutsuz olmaya başlamıştım. 

Niçin manikür ve pedikür yaptırıyoruz ve niçin ihtiyaç duyuyoruz?

Manikür ve pedikürle hiç tanışmamış ve zedelenmemiş el ve ayaklar hiç bir zaman buna ihtiyaç duymaz. Ancak bir kere manikür veya pedikür yaptırdıysanız gerçekten kurtulmak çok zor. 

Çünkü ellerimizi ve ayaklarımızı sabunlu suya sokuyoruz, etlerimizin yumuşamasını bekliyoruz. Ve tırnak etlerimiz kesilirken etler kabardığı için ölü deriyi yaralı bölgeyi görmüyor canlı deriyi de kesmiş oluyoruz. Ve işlem bitince 'ay çok bakımlı ellerım ve ayaklarım var' desekte bu böyle olmuyor ne yazıkki 1 hafta sonra tırnak etlerimiz kalınlaşmaya ve sertleşmeye başlıyor, etlerimiz uzuyor ve düzensiz uzuyor bazı bölgeler kısa bazı bölgeler uzun oluyor ve ayak topuklarımız sertleşiyor ve yine kuaföre gitme ihtiyacı duyuyoruz. Ve bu durum bir döngü halinde sürüp gidiyor. 

Bir de bunun sağlık aşaması var sürekli pedikür tırnak batmalarına yol açabilir veya manikür pedikür aletleri iyice dezenfekte edilmediyse mantar gibi hastalıklara neden olabilir. 


Bu gibi nedenler ve kuaförlere gitmelerimin bende kabus olması beni manikürden iyice soğuttu t am da bu sırada Vanilya Club'dan Kasım Ayı Vanilya Kutu geldi ve kutumun içinden Nuxe Huile Prodigieuse - Kuru Yağ çıktı. Kuru yağ nedir? 

El- Saç- Yüzün tamamında - Vücutta;  kullanabileceğimiz yağlı bir görünümü olmadan bakım yapan nem koruyan bir ürün. ( Ürün hakkında detaylı yorumlarımı daha sonra sizlerle paylaşacağım)

Nuxe Kuru Yağını acaba tırnak etlerime sürüp yumuşatsam mı diye düşündüm hemen uyguladım :) 

Bir pamuk yardımıyla tırnaklarıma uyguladım ve gercekten inananamdım.Tırnak eti bakım yağlarından çok daha fazla etkisi oldu. 

Ellerim yeni manikürden çıkmış gibi yumuşacıktı. Günde 2-3 kere tırnak kenarlarıma uyguladım hemen emdi ve yumuşaklığına diyecek sözüm yok. 
Yaklaşık bir haftadır Nuxe Kuru Yağ'ını el ve ayaklarımda düzenli olarak kullanıyorum ve artık ne maniküre giderim ne de pediküre :) Benim için o defter kapandı :) 
Tırnak etlerimin eski sağlığına kavuştuğunu gözle görülür bir şekilde belli oldu artık ihtiyaç dahilinde Nuxe Kuru yağını kullanmaya devam edeceğim. Ve sizde bu durumdan şikayetçiyseniz denemenizi tavsiye ederim :) 

Vanilya Club'da Nuxe Huile Prodigieuse 10ml seyehat boyu 19 TL.
50 ml 65 TL 
100 ml 109 TL

Vanilya Club alışverişinizde MFORMUL kupon kodunu kullanarak %10 indirim kazanabilirsinizSevgilerimle
Ecem

2 yorum:

  1. bana yeni bir fikir verdin adaşım olarak, yüze ve saça biliyordum. Bacaklarıma simli olanını kullanmaya da bayılıyorum ama manikür pedikür. en kısa zamanda deneyeceğim. Takipteyim bana da beklerim canım :)

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. cok tesekkur ederım canımm :) hemen geliyorum bloguna :)

      Sil