Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Tak Takıştır Giy Yakıştır ile Röportaj


Herkese merhaba :)

Bugun sayfam da Tak Takıştır Giy Yakıştır'ı ağırlıyorum. Sevgili Buse'nin sorularını cevaplarken çok eğlendim onları merak ediyorsanız sizi burada bekliyor olacağım :)

Hemen sorulara geçmek istiyorum :)

Kendini bize biraz tanıtabilir misin?
Merhaba Ecem ve makyaj formülleri bloğunun değerli izleyicileri ayrıca beni de soru cevap etkinliğine konuk ettiğin için sana çok teşekkür ederim çok memnun oldum senin gibi başarılı bir blogger arkadaş edindiğim tanıdığım için..
Ben Nagehan Buse..Taktakıştır giy yakıştır bloğunun kurucusuyum..16’sını bitirmek üzere 17 yaşına az kalmış süslü mü süslü bir kokoş blogger yazarıyım..İzmir de oturuyorum ve tabi ki müzik dinlemeye bilgisayar da bloğuna yazı hazırlamaya ve bol bol alışveriş yapıp makyaj yapmaya bayılan biriyim J
Tak takıştır giy yakıştır blogu nasıl doğdu ve nasıl geliştirdin?
Taktakıştır giy yakıştır tam 4 yıllık bir blog ama daha sık yazılmaya daha çok odaklanmaya başlayalı 1.5 sene oldu..İlkten çok şüphelerim vardı nasıl yükselicem nasıl ilgi çekebilir bloğum ama zamanla siz değerli okuyucular  ve sevgili blogger arkadaşlarımın beni desteklemesi motive etmesi ile bloğum büyüdü..İsmini çok düşündüm ilkten çok kararsız kaldım ve sonunda canım annem’in yardımı ile karar kıldık yani annem’in eseri bloğumun ismi kendisine çok minnettarım

Blogunun tasarımıyla sen mi ilgileniyorsun?
Blog başlığı hariç tasarım yerleştirmeyle ben ilgileniyorum blog başlıklarımın tasarımı sevgili 2 blogger arkadaşıma ait ben beceremiyorum blog başlık tasarlamayı maalesef..Takipçilerin artması için neler yapıyorsun? Takipçilerinin yüksek olmasını nasıl değerlendiriyorsun?

Aslında geniş bir kategori olduğu için bloğum da her şeyden biraz yazmaya çalışıyorum..İlkten bir moda bloğu olsun istedim ama bu şekilde ilerleyemedim ben de neden her şeyden yazmıyorum ki diye düşündüm ve kozmetik,moda,makyaj örnekleri yaparak hem kendimi hem bloğumun kitlesini genişlettim az da olsa bu şekilde yükseldi takipçi sayısı tabi ara sıra yaptığım çekilişlerinde faydası oldu.

Blogunda sürekli konuk yazar ağırlıyorsun bunun faydalarından bahseder misin?

Farklı bloglar tanımak istedim farklı bir konu belirleyip herkesi ortak nokta da buluşturmak istedim yani şöyle diyeyim ben hem okumaktan keyif alacağınız hem de blogların birbirini keşfetmesini sağlamak istedim ben de farklı blogger arkadaşlar tanıdım konuk yazarlık sayesinde..

Bir çok alanda kategorin var hangisini yayımlayacağına nasıl karar veriyorsun?

Evet aslında zor oluyor çünkü sadece moda üzerine olsa moda ile daha rahat hazırlayacağım yazıları ama çok kategori olduğu için her şeyden az da olsa yazmaya çalışıyorum ürün yorumları daha sık olacak bu ara..Yani şu gün bu ürün bu trend yazısı olacak demiyorum ben mesela etrafıma bakıyorum hangi yazım beni daha çok hırslandıracak bugün diye öyle öyle karar verip hazırlıyorum yazılarımı..

Severek takip ettiğin bloggerlar kimler?
Şimdi çok kişi var ama en çok seni, Eylem Delacroix, Beauthingsfor Me , Sezen Eminova var :) 

Çok uzun zamandır almak istediğin ama herhangi bir sebepten dolayı alamadığın bir kozmetik ürün var mı?
Çok yok sanırım bir naked 2 var bir de maybelline dream touch krem allığı var tabi ülkemizde olmayınca bulmak zor oluyor..

Blog hayatına yeni başlayanlar için neler tavsiye edersin?
Çok çabuk pes etmesinler..Bir iki yazı yazıp bloglarını bırakacaklarsa hiç yazmaya başlamasınlar ben emin oldum başladım şu an da daha hırslanıyorum..Yani rekabet yok sadece sizin iyi gördüğünüz blogların başarı düzeyine çalışma çabası var ve yazdıkça daha da seveceksiniz blog yazmayı şöyle düşünün bir gün sizde bloğunuzla çok tanınacaksınız ve hayal kurarken bir yandan da hayallerinize bir adım da olsa yaklaşmaya bakın J

2015 yılından beklentilerin neler?
Huzur sağlık başarı her şeyin başı sonra gerisi elbet gelir..Ayrıca tüm emeklerimizin karşılığı boş kalmasın istiyorum herkesin her şey gönlüne göre olur umarım..


Çok teşekkür ederim Ecem’cim çok memnun oldum sorularını cevaplamaktan ayrıca seni tanıdığım için çok şanslıyım kendinize çok iyi bakın çok öpüyorum J

3 yorum:

 1. Yaa ne güzel olmus yine, Nagehan'i daha yakindan tanima firsati bulduk. Mesela 16 yasinda oldugunu bilmiyordum :)) vee adim gecmis cok tesekkür ederim asiri mutlu oldum. Ikinizi de öpüyorum cok cok!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. cok tesekkur ederrız kuzum :) bende bu sayede Nagehan hakkında bır cok sey ogrendım :)

   Sil
 2. çok teşekkürler kızlar güzel sözleriniz için bende çok memnunum çok mutluyum çokta şanslıyım ikinizi de tanıdığım için evet 16 yaşındayım :)) bir an önce 18 olmaya bakıyorum ama :)) ben çok teşekkür ederim napalım eylem'cim çok başarılı buluyorum senii :)

  YanıtlayınSil