Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Küçük Formüller - Renklerin Dostu Beyaz Kağıt     

Herkese merhaba,

Yeni bir seriye başlıyorum uyguladığım ve bana çok yardımcı olan küçük formülleri sizlerle paylaşmak istiyorum umarım sizler de bunları beğenirsiniz. 

Renklerin Dostu Beyaz Kağıt

Çeşit çeşit ten rengi var ve her ürün her tende aynı durmuyor, beyaz kağıt her zaman renklerin gerçek rengini göstermektedir.  Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz tüm kozmetik malzemelerin renklerini beyaz kağıtta görebilirsiniz. 

Ben ürünlerin renklerini beyaz kağıda aktarıyorum ve altlarına bir kalem ile isimlerini, kodlarını yazarak ürünlerin isimlerini ve renklerini ihtiyaç anında kolayca hatırlıyorum.  

Allık, ruj, maskara,far tüm ürünlerin renklerini görebilirsiniz ama en önemlisi ve en zorlanılan konu likit ürünler seçmek fondöten, kapatıcı gibi ben bugün bunları ve farkları göstereceğim. 


Farmasi Kozmetik BB Eye Cream'ın asıl rengi (light medium)


Şimdi sizlere fondötenlerin renklerini gösterme istiyorum.Sağdaki Rimmel London Wake Me Up Fondöten ve soldaki NYC'nin fondöteni 


Kağıt üzerinde sıralarını karıştırmışım 1 numara da rimmel london 2 numarada NYC markası var. 

İki fondöten de aslında markaların en açık renkleri cildime uyum sağlasa da gördüğünüz gibi tenim de daha koyu dururken aslında beyaz kağıt üzerinde daha açık duruyor. Yani asıl renkleri beyaz kağıt üzerinde. Alışveriş sırasında mutlaka yanınızda beyaz kağıt bulundurun :) Umarım bu formül sizlere de yardımcı olur.

Mutlu pazarlar diliyorum
EcemBeni takip edin -
Instagram- makyajformulleri
Periscope- makyajformulleri
Snapchat- ecemyazicii
10 yorum:

 1. Bu yöntem kesinlikle çok faydalı :)

  YanıtlayınSil
 2. Güzelmiş canım aklıma yazdım :)

  YanıtlayınSil
 3. Güzel bir yöntem canım renkler bizi çok yanıltıyor gerçekten :)

  YanıtlayınSil
 4. Misal cilt tonumuza birebir uyan bir fondoteni kağıda sürüp fondoten alacağımız yerde o renkle karşılaştırma yapsak iyi fikirmiş aslında :)

  YanıtlayınSil