Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Küçük Göz Tipleri İçin Günlük Makyaj


Merhaba güzellikler :) 

Bugün sizlere küçük göz tipleri için günlük makyaj örneği göstereceğim. Bilinen tüm makyaj formüllerini uygulayıp bu makyajı kolaylıkla yapabileceksiniz. 

Küçük gözlere sahip olanlar açık renk ve ince çalışmanızı tavsiye ediyorum. Bunu yazımın devamında açıklayacağım ancak şöyle bir örnek verebilirim eyeliner kullanırken kalın çekmeniz ve uzun kuruklu yapmanız gözlerinizi daha küçük ve çekik gösterecek Japon gözlerine sahip olmak istemiyorsanız dediğim gibi açık ve ince çalışmalısınız :) 
Wet N Wild The Naked Truth paletindeki üstünde bir yazan farı kullanıyorum.

Açık renk olması gözlerinizi daha aydınlık ve büyük gösterecek hemde taban rengi oluşturacak.Tüm göz kapağıma bu farı uyguluyorum.  Crease bölgesine gölgelendirme yapabilmek için kahve fara ihtiyacım var ancak sarı alt tonlu açık bir kahvenin daha uygun olacağını düşünüyorum.

The Balm Nude Tude paletindeki Sultry rengini kullanıyorum.Ve crease bölgesine farı uyguluyorum ve iyice karıştırıyorum. 


Sıra eyeliner'da en önemli aşamalardan bir tanesi fırçanızın ince olması işinizi daha da kolaylaştıracak açılı bir fırça kullanabilirsiniz ama ben ince eyeliner uygulayacağım zaman RT'nin eyeliner fırçası ile daha rahat uyguluyorum. 3. ürünüm Maybelline'nin 01 Black eyeliner'ı.
Gördüğünüz gibi incecik bir çizgi çizdim ve kuyruğa doğru çizgiyi kalınlaştırıyorum ama yine de çok kısa bırakıyorum.


En son kuyruğun içini boyuyorum.

Göz pınarlarına beyaz far uyguluyorum ve gözlerimin içine de nude tonlar da kalem uyguluyorum bu işlem gözleri daha büyük gösteriyor mutlaka bunları uygulayın.

Not: Gözlerin içine siyah kalem sürmek gözleri küçültür.
Ve makyajın son hali ben küçük gözlere makyaj uygulaması yapacağım zaman tüm aşamaları bu şekilde uyguluyorum gözleri daha iri gösteriyorum. Sizler de açık ve ince çalışarak gözlerinizi daha iri gösterebilirsiniz. 


Unutmayalım ki makyaj yüzümüze de yarattığımız sanat eseridir.


Sevgilerimle
Ecem

4 yorum:

  1. çok iyi ya !! bu palete elim gitti geldi :) bir dahaki sefere de bunu alayım :))

    YanıtlayınSil
  2. Ellerine sağlık canım çok güzel, çok da yararlı bir yazı olmuş :)

    YanıtlayınSil