Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Clinique - High Lengths Mascara

Merhaba güzellikler,

Mascara kullanmayı sevmeyen kimseyi tanımadım şu yaşıma kadar herkes gibi benim de makyajlarım da en önemli aşamadır. Şimdi tanıtacağım mascarayı aylardır kullanıyorum sevip sevmediğim konusunda karar veremiyorum. Ama zor zamanlarımda bana çok yardımcı olan bir mascara oldu. 

Şimdi gelelim ürün hakkında neler söyleyeceğime;

Clinique High Lengths Mascara 

Dış görüşünü bence çok asil. Aylardır kullanıyorum gerçekten kuruma yapmadı. Şişesi ince olduğu için çantada çok rahat kullanılıyor. Rengi kopkoyu bir siyah. Siyahlığı sayesinde kirpikleri çok belirginleştiriyor.

Fırça mascaradaki en önemli unsur. Plasik bir fırçası var. Sürümü kolaylaştırıyor ve göz çevresine tamamen oturuyor. Kirpiklerinizi kıvrılmış etkisi veriyor kıvırıcı kullanmama gerek kalmadı. Fırçanın kılları çok kısa ve eşit dağıtılmış bu sayede tarak görevi görüyor ve tek tek ayırıyor. Kılları kısa olması aynı zamanda kirpik diplerine kolay erişmesini sağlıyor diplerin daha gür gösteriyor ama dipten uca çıkarken ne yazık ki etkisini kaybediyor bu yüzden de dolgunluk kazandırmıyor. Yorumlarım: Bazı durumlarda gerçekten benim kurtarıcım oldu. Yetersiz gelen bazı mascaraların altına baz oluşturdu. Bu sayede hem tek tek ayırma hem uzunluk hemde dolgunluk katmış oluyordum. Kirpikleri yapıştıran mascaralarda kirpiklerimi ayırmakta çok kullandım. Fırçasını çok sevdim ürün bittikten sonra kesinlikle fırçasını atmayacağım. Simsiyah olmasını çok sevdim. Hiç makyaj yapmadığım zaman kirpiklerimi daha koyu gösterdiği için high lengths'ten başka mascara kullanmadım. Uzunluk katması orta seviye de iken dolgunlaştırmaması konusunda kararsızım. Hayatımın mascarasını bulmaya çok yaklaşmıştım oysa :( Topaklanma kesinlikle yapmıyor bu yüzden gönül rahatlığıyla kat kat sürülebilir ama ne kadar yoğun sürerseniz o kadar kirpikler de ağırlık yapacaktır. Temizlemesi de bir o kadar zorlaşacaktır tabi kii tercih sizin :) 
Sevgilerimle,
Ecem

2 yorum:

  1. Ahh mascaralar mascaralar.. Benim favorim de Lancome Doll Eyes, ama fiyati da tuzlu :( ona bir alternatif bulabilirsem cok mutlu olucam.

    YanıtlayınSil