Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Yeni Trend - Strobing


Merhaba güzellikler,

Kozmetik dünyasında 'strobing' çılgınlığı başladı... Öncelikle bu akımdan biraz bahsetmek ne olduğunu anlatmak ve sonucunu sizlere göstermek istiyorum :)

Strobing Ne Demek? 


Sadece ışık ile yüz hatlarını belirginleştirmek demek. Kontür yaparak yüz hatlarını inceltmek veya küçültmek kesinlikle bu uygulamada yok. Daha az makyaj malzemesi ile daha kısa sürede daha doğal ve canlı/aydınlık bir görünüm elde ediyorsunuz.

Strobing Tekniği Hakkında Genel Bilgiler


En önemli olan özelliği aydınlatıcıların yüzde çok ama çok doğal durması gerekiyor. Kendi teninizin ışıltısıymış gibi bu tekniği uygulamalısınız.

Bu makyaj tekniği bence kuru veya normal ciltler için çünkü sadece aydınlatıcı kullanarak yapacağınız makyajlar da yağlı ciltlerin daha çok parlamasını sağlayacaktır. Daha kirli ve yağlı görüntü oluşturacaktır. 

Bilindiği üzere aydınlatıcılar yüzü daha geniş bronzerlar ise daha dar göstermek için uygulanır. Geniş ve yuvarlak yüzlü kişilerin sadece aydınlatıcı uygulaması yüzlerini olduğundan daha büyük gösterebilmektedir.

Yüzünde küçük tüyleri daha belirgin olan kişilerin cildinde uygulayacağı aydınlatıcılar tüylerin daha belirgin gözükmesini sağlayacaktır. 

Likit, krem veya toz aydınlatıcılarla uygulabilirsiniz. Bu size ve makyaj koleksiyonunuzdaki aydınlatıcıya kalmış 

Aydınlatıcınız yoksa göz kalemi, göz farı veya şampanya/hafif pembe tonlarda allıkları, fondöten veya açık renk kapatıcılarınızı da kullanabilirsiniz. 

Cildiniz problemli ise (göz altı morlukları, kızarıklıklar, sivilceler vs) kapatıcınız ile aydınlatıcınızı karıştırabilirsiniz. 

Kuru Veya Normal Cilde Sahip Kişiler


Aydınlatıcıyı yüze baz olarak sürebilir sonra fondöten uygulayabilirsiniz veya fondöten ve aydınlatıcınızı karıştırarak uygulayabilirsiniz. 

Karma Veya Yağlı Cilde Sahip Kişiler


Normal makyajlarda yüzünüze aydınlatıcı sürer gibi aydınlatıcınızı sürebilirsiniz akabinde fondöteninizi tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Daha sonra dilerseniz toz bir aydınlatıcı ile daha da belirginleştirebilirsiniz. 

Ne kadar çok konuştum değil mi? 

Hangi Ürünleri Kullandım 


Tüm ürünleri aynı kare de göstermek istedim yazı daha fazla uzun olmasın diye numaralandırarak hangi ürünleri kullandığımı ve nasıl kullandığımı anlatacağım aynı zaman da bugün bu makyaj ürünlerini kullanarak makyajımı yaptım :)

1- Cildimi güzelce nemlendiriyorum. Farmasi kozmetik natural face cream kullanıyorum. Aynı zaman da bu kremin cildime ışıltı kattığını düşünüyorum. 

2- Sıra fondötenim de normal bir cildim var aydınlatıcı ile fondöteni karıştırmak yerine ışıltılı bir fondöten tercih ediyorum. Rimmel London Wake Me Up bunun için biçilmiş kaftan. 

3- Göz altı morluklarım için ilk olarak MAC Studio Finish concealer kullanıyorum ama mat görüntü istemediğim için Yves Saint Laurent aydınlatıcı ile üstünden geçiyorum. Bunun uygun fiyatlısı olarak Farmasi BB eye crem kullanabilirsiniz. ( İkisi kesinlikle dupe değil ancak aynı işlevi görebilir.)

4- En önemli kısım* Aydınlatıcıyı uygulamaya geldi. Alın, burun üstü, elmacık kemikleri, çene ve dudak üstü bölgesine aydınlatıcımı uyguluyorum. Bunun için The Balm Mary Lou Manizer aydınlatıcıyı kullanıyorum. Eğer elinizde bu ürün yoksa The Balm Overshadow No money no honey isimli farını veya buna benzer bir far da uygulayabilirsiniz. 

5- Sıra göz makyajımda istediğiniz makyajı yapabilirsiniz. Strobing tekniği ten makyajı tekniği olduğu için göz makyajınızda sınırlama kesinlikle yok. The balm Put A Lid On It far bazı, Wet N Wild Confort Zone palati, Clinique High Impact ve High Lengths mascaraları karıştırarak uyguluyorum kaşlarımı da MAC brow set ile dolduruyorum. 

6- Allık tabi ki allığımı da ışıltılı tercih ediyorum. The Balm Hot Mama!

7- Işıltılı, canlı makyakların göz bebeği MAC Fix + ile ten makyajımı bitirip Maybelline Watershine Gloss 208 ile dudaklarımıda renklendiriyorum. 

Tüm ürünlerim işte bu kadar umarım ürünleri nasıl kullandığımı anlatma kısmı karışık olmamıştır. 

Ve bugün ki Strobing makyajım :) 


6 yorum:

  1. Harika olmuş canım benim,ellerine sağlık :) Ayrıca yazında çok bilgilendirici olmuş,kozmetik dünyasının hızına yetişmeyi mümkünleştiriyor :)

    YanıtlayınSil
  2. makyajın harika olmuş ve cildin ne kadar pürüzsüz, bebek gibi 😱

    YanıtlayınSil
  3. Makyajın çok güzel olmuş, Farmasi BB kremin testerını denemek farz oldu artık. Ve ojelerinin markası ve numarasını yazabilir misin :)

    YanıtlayınSil