Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Benimle Bir Gün / 23 Ağustos 2015 - Pazar Bakımı


Merhaba güzellikler,

Her pazar instagram'da pazar bakımından bahsediyorum. Peki ben pazar günleri bakımımı nasıl yapıyorum?

Pazar günleri benim için kendimi şımartma ve kendime iyilik yapma günüdür. Pazar günleri evden çıkmayı sevmediğim için geç saatlere kadar uyumayı tercih ediyorum. Buna da güzellik uykusu adını veriyorum :) Tembellik değil yani :)))

CİLT BAKIMI 


Hafta da 1 gün cilt bakımımda maske yapmayı tercih ediyorum. Soyulabilen maske, kil maskesi veya doğal maskeler gibi. 

Doğal maske - Evde kendim hazırladığım maskeler. 
Kil maskesi - Düzenli kullandım da lekeleri ve sivilceleri yok ediyor. 
Soyulabilen Maske- cildi tazeliyor. 

Tabii tüm maskeleri aynı gün yapmıyorum. Cildimin ihtiyacına göre değişiyor ürünlerde. 


Maskeden sonra yüz yıkama jeli ile iyice temizliyorum yüzümü, maskelerin cildi kurutmasını biraz daha önlemiş oluyorum. Artından gül suyu... Yıllardır vazgeçemediğim bir şey. Yaz aylarında gül suyunu dondurup kullanmayı tercih ediyorum. Cildim gül suyunu emdikten sonra nemlendiriciye ihtiyaç duymuyorum ama yoğun nem istediğim için nemlendiricimi de ilerleyen saatlerde tertemiz olmuş cildime uyguluyorum. 

VÜCUT BAKIMI Dr. C.Tuna At Kestanesi Balsamı ile masaj yapmayı çok seviyorum. İhtiyaç duyduğum her yere kollarıma,bileklerime vs masaj jelini uyguluyorum. Ve tabi ki olmazsa olmaz nemlendiricim. Bu ara bebe losyonunu tercih ediyorum özellikle güneşlendiğim zamanlarda bu losyonun hafifiliği daha iyi geliyor. Özellikle nemlendirme oranı diğer kremlere göre daha uzun süreli ve yapış yapış yapmıyor şuan ki düşüncem artık bebe losyonlarını vücut kremi olarak kullanmak bence sizde denemelisiniz :) 

EL VE AYAK BAKIMI 


Manikür ve pedikürümü  de asla atlamıyorum pazar günleri, farmasi peeling ile önce ölü derilerden kurtuluyorum neutrogena el kremini önce tırnak kenarlarıma uygulayarak yumuşatıyorum ve daha sonra tüm elime uyguluyorum bu kremi. En en en iyi el kremi bence. 
Ayak bakımı mı da daha önce anlattığım için hızlıca geçiyorum okumak isteyenler ayak bakımı yazıma gidebilir :) 


Bunları yaparken yeni izlemeye başladığım Yaz'ın Öyküsünü de izliyorum :)

FIRÇALARIM 


Her pazar mutlaka yeni hafta için hazırlık yapıyorum ve fırçalarımı derinlemesine temizliyorum. Zeytinyağ ve bebe şampuanını temizlemek için kullanıyorum. Kurumaya bırakıyorum. Bunu yapmak cilt bakımı yapmak kadar önemli fırça kullanan herkes haftada en az bir kere fırçalarını temizlemesi gerekiyor.Her pazar bu rutinleri yapıyorum , dinleniyorum. Kendinize bir gün ayırmayı ve kendinizi şımartmayı unutmayın :) 


Sevgilerimle
Ecem4 yorum: