Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Kahverengi Gözler için Pembe Göz Makyajı


Merhaba güzellikler, 

Renkli göz makyajlarını çok seviyorum sık sık makyajlarımda kullanmasam da hayatıma ve makyajlarıma renk katmak istediğim zamanlar oluyor. Gözlerimin rengi kahve olması da dezavantaj, kahverengi gözler her renkli farı kaldıramaz özellikle pembe gibi kırmızı alt tonlu renkleri. Kahve rengi gözlere gerçekten çok yakışan ve çok sade duran bir makyaj örneği göstereceğim. 


Yaşlı topuzumu yaptım ( sıcaktan saçlarımı nasıl toplayacağımı şaşırıyorum ) ve makyaja başlayabiliriz.

Ten makyajımı yaptım hangi ürünleri kullandığımı merak ediyorsanız yazımın sonunda bulabilirsiniz. 

Far bazımı uyguladıktan sonra Wet N Wild Comfort Zone paletimdeki işaretli farı tüm göz kapağıma düz bir fırça yardımı ile uyguluyorum. En zor ve makyajı oluşturan aşama, pembe far kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor farı fırçaya çok fazla almayın, dayak yemiş gibi gözükmek istemezsiniz eminim. Ve uyguladığınız farı özellikle crease bölgenize uyguluyorsanız çok iyi dağıtmanız gerekir sabırla karıştırın o bölgeyi farı dağıtın. 

Wet N Wild Poster Child paletindeki pembe rengi kullandım. Dış V bölgeme ve crease bölgesine uyguladım iyice dağıttım. Yine de gördüğünüz gibi şuanda çok çiğ duruyor zor bir renk!

MakyajFormülü- Eğer ki pembe rengi dağıtamazsanız içerisinde kızıllık/kiremit alt tonu bulunmayan bir kahve ile crease bölgenizin üzerinden hafifçe geçerek orayı yumuşatabilirsiniz. 
Şampanya rengini biraz daha belirginleştirebilmek ve daha canlı durmasını istediğim için The Balm Shady Lady Vol 2 paletindeki sağ en alttaki rengi kullandım. 

İlk başta kullandığım şampanya rengi far ile bunun arasındaki fark pigment, the balm biraz daha pigmentli ve biraz daha beyaz alt tonlu. 

Gözleri renkli veya ela olanlar makyajı rimelledikten sonra bu aşamada sonlandırabilir. Size bu kadarı çok yakışacaktır. 

Ama bizler için göz makyajı devam ediyor...Tabi ki olmazsa olmaz eyeliner! Kirpik diplerinizi belirginleştirmek daha tok bir makyaj olmasını sağlayacak bende göz kalemi ile uğraşmak istemediğim için eyeliner kullanmayı tercih ettim. Ne çok ince ne çok kalın kullandım eyelinerı. Daha sonraki aşama mascara ve en sonda lipgloss. Göz makyajı koyu değil ama renkli bunun için ya nude tonlarında mat bir ruj yada lipgloss tercih etmelisiniz. 

Bence günlük hayatta kullanabileceğiniz bir makyaj oldu. En azından benim için öyle... 

Makyajımı göstermek için gün ışığında çektiğim selfielerim :) 
Göz makyajımın yakından görüntüsü ... 
Kullandığım Ürünler; 


Rimmel London Wake Me Up Fondöten
Avon Concealer
Essence Far Bazı
Wet N Wild Confort Zone/ Poster Chine palet
The Balm Shady Lady 2 palet
Modelsown Hi Definer Pro Eyeliner
Mac Brow Set
Kiko Mascara
Kiko 106 Allık
Essence XXXL Lipgloss 

   

Sevgilerimle,
Ecem
6 yorum: