Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Mentollü Saç Ürünlerim / Passioate Saç Masaj Köpüğü & Saç ToniğiHerkese merhabalar,

Bu ara benden çok sık duyar olduğunuz ukip kozmetiğin bambaşka ürünlerinden bahsedeceğim. Yeni yeni ürünlerini kullanmaya başladığım bu markanın bir çok ürününü denedim ve kullanmaya da devam ediyorum. Bütün ürünleri bir kenara bırakın bu iki ürüne gerçekten aşık oldum! Beni takip edenler zaten bilir, mentol ve naneli olan herşeye bayılıyorum... Daha önce hiç kullanmadığım ve açıkcası hiç duymadığım saç masaj köpüğünden ve toniğinden bahsedeceğim. 'Bildiğim kadarıyla' masaj köpüğü başka markada yok. Araştırdım ama muadili var mı inanın bulamadım. 

Şimdi gelelim bu yazıda anlatmak istediğim ürünler nelermiş? 

İki üründe İmaj markasının Passionate serisinde bulunuyor. Saç Masaj Köpüğü - Saça masaj yaparak uygulanıyor, Saç ve saç derisindeki kötü kalıntıları yok edeceği ve mentol ile ferahlık verirken kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerine kadar bakım yapacağını vaad ediyor. İçerisinde bulunan argan yağı sayesinde saça parlaklık vereceğini ve saçı güçlendireceğini söylüyor! Çalkalayarak kullanıyorsunuz ve istediğiniz miktarda saçlarınıza uygulayabiliyorsunuz. 
Yorumlarım- Saç köpüğünü şampuan olarak kullanabilirsiniz. Saçı temizliyor ve köpürüyor  ama ben her duştan önce masaj yapmayı tercih ediyorum neredeyse son 1 aydır. Çünkü mentolün saç köklerimi rahatlattığına inanıyorum ve şampuanın saçlarımı daha iyi temizlediğini düşünüyorum. Bu benim mentole olan inancım :) Kullandığım ilk günden itibaren saç bakım rutinime ekledim. Ürünü çalkalıyorsunuz istediğiniz miktarda alıyorsunuz şampuan gibi saçınıza uyguluyorsunuz. İçerisindeki mentol sayesinde ürün saç diplerinizin ferahladığını ve açıldığını hissediyorsunuz özellikle soğuk su ile saçlarınızı yıkarsanız bu his daha da artıyor. Mentol hissini değen her  yerde hissedebiliyorsunuz. 7-8 dakika sürüyor bu his. Ortalama bir duş süresinde bu mentolün vermiş olduğu yanma (ferahlık) hissi geçmiş oluyor. Tabi ki ürünü ne kadar kullanmış olmanıza bağlı mentolün hissini ne kadar şiddetli hissedeceğiniz. 

Saç Toniği - Beni instagramdan takip edenler son zamanlarda bir kaç defa gördü bu ürünü hatta bazılarınız biliyor bile olabilir. Bir önceki ürün gibi içerisindeki mentol sayesinde ferahlık hissine kavuşuyorsunuz. Saç köklerine kadar besliyor ve temizliyor.  Argan yağı saçları besliyor. İki ürün içerisinde markanın söylediği şeyler hemen hemen aynı. 

Yorumlarım- Kullanmaya başladığım günden itibaren özellikle havuza/denize gidiyorsam ve yoğun güneşe maruz kalacaksam mutlaka yanımda götürdüm kendisini. Saçlarınıza döküyorsunuz yaklaşık 20 dakika o ferahlık ve mentol hissini yaşıyorsunuz. Sıcaktan bunaldığım zamanlar mentol bana öyle iyi geldi ki sıcaklık eşiğim düştüğünde (yani güneş çarptığında) beni toparladı ve kendime gelmemi sağladı. Sanki başımı buz dolusu bir kovaya sokmuşum gibi ahh ne de güzel bir his! :) Gerçekten çok sevdim bu toniği su gibi başınızdan aşağıya döküyorsunuz ve o rahatlamayı yaşıyorsunuz. 
Gün içerisinde de kullanabilirsiniz. Saçta kesinlikle yağlanma, saçın şeklini bozma gibi yan etkileri yok.  Durulamanıza da gerek yok. Bu yüzden evde,işte her yerde kullanılabileceğine inanıyorum. Ve kullanacağımıda biliyorum.

Saç Masaj Köpüğü & Saç Toniği hakkında ortak gözlemlerim var; Kepek, saç dökmesi, yağlandırma gibi yan etkiler yapmıyor. Saçın yapısını kesinlikle bozmuyor. Saçlardaki boyaya veya direk saçlara zarar vermiyor. Vaad ettiği gibi parlaklık kattığını düşünüyorum. Bu iki ürününde etki etmesi için saç diplerinize kesinlikle ulaşması gerekiyor benim gibi gür saçlarınız varsa biraz fazla kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle ben mentolün yaratmış olduğu yanma hissini çok çok fazla hissetmek için olması gerektiğinden daha da fazla kullanıyorum yine de yan etkisini görmedim. Bay/Bayan herkes kullanabilir. Ve son olarak gözlerinize gelmemesine dikkat edin sevgili dostlarım :)

Umarım ürünleri denersiniz ve en az benim kadar memnun kalırsınız.

Sevgilerimle,
Ecem 

Markaya ve ürünlere ulaşabilmek için;
7 yorum:

 1. hiç duymamıştım bu markaları teşekkürler canım :)

  YanıtlayınSil
 2. Bir ara makyaj egitimi mi alsam sizden diye düşünüyorum. :) bu arada benim saclarım gür ve uzun. Denizde plajda o kadar yıprandı ki, keşke bir seyler kullansaydım dedim. Ama ne kullanacagımı da bilemedim dogrusu.

  YanıtlayınSil
 3. tesekkur edıyorum :) benım de saclarım gür ve uzun bir sonraki yazımda saç bakımı ile ilgili olacak belki o yazı yardımcı olur size :)

  YanıtlayınSil
 4. ilk defa duyduğum bir marka :) ürünlerini denemek isterim ilgimi çekti

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bence de kesinlikle denemelisiniz bu ürünleri çok beğeniyorum. iletişim adreslerinden ulasabilirsiniz :)

   Sil
  2. Her gün kullanılması sakıncalı olurmu acaba

   Sil