Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj

Merhabalar güzellikler,

Snapchatte (ecemyazicii), instagramda (makyajformulleri) beni zaman zaman gözlük ile görüyorsunuz ve bana çoğu zaman gözlüklerimle ilgili sorular geliyor. Gözlerim 3.75 miyop yani uzağı göremiyorum. Beni gözlüksüz gördüğünüz zamanlarda lens kullanıyorum. 

Gözlük kullanarak nasıl günlük makyaj yapılır bunu çok kısa sizlere anlatmak istedim. Çok kısa diyorum çünkü bildiğiniz makyajın dışında çok fazla bir değişiklik yok. 

Hemen makyaja başlayalım... 

Gözlüklerinizi gün içinde çıkartıp tekrar takıyorsanız yani gözlüksüz de görüyorsanız. Mutlaka burun kısmınıza yüz bazı uygulayın. Gözlüklerin burun kısmı makyajı çıkartıyor bunu en aza indirmiş olursunuz. Ben çoğu zaman buna gerek duymuyorum çünkü gözlüklerimi sabah kalkar kalkmaz takıyorum gece gözlerimi kapatana dek çıkartmıyorum :( 

Kaşlarınızı belirginleştirin daha keskin yüz hatlarınıza sahip olmanızı sağlayacaktır.

Allıklarınızı çerçevenize göre ayarlayın, 
Yandaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi çerçevenizin altından allığınızı uygulayın ki gözlüğün arkasına saklanmasın makyajınız :)

Göz makyajı, aslında istediğiniz gibi makyaj yapabilirsiniz. Koyu veya açık tonlarda tüm makyajlar size kalmış, gözlük kullanmanın avantajı çok iyi makyaj yapmanıza gerek yok gözlüğün arkasından yaptığınız hatalar gözükmeyecektir. 

Örneğin dağıtma işleminde başarılı değişseniz çekinmeyin makyajınızı yapın makyaj net gözükmüyor zaten. 

Özellikle eyeliner çekemiyorum diye çok şikayet alıyorum :) gözlük kullanıyorsanız istediğiniz gibi eyeliner kullanabilirsiniz. Siyah, renkli tüm eyelinerlar sizin :)

Ben genellikle koyu makyajalarda yapsam eyeliner kullanıyorum gözlüğümün arkasına saklanan makyajımı daha belirgin hale getirmek için. Aşağıdaki fotoğrafta çift eyeliner uygulaması yaptım. Aradaki farkı görebiliyorsunuz değil mi ?

İkinci katta kullandığım yeşil eyelinerım gözlükle neredeyse gözükmüyor. 
Snapchat (ecemyazicii) sizlerle paylaştığım fotoğraflarım. İki farklı gözlüpümle neredeyse aynı makyajı yaptım. Kaşlarımı doldurdum. Resimlerde ön kameradan ve snapchat uygulamasından indirdiğim için ve tabiki gözlükten belli olmasa da far ve eyelinerım yerli yerinde :) Bu resimde 2013 yılından bir kare :)

Saçlarım doğal renginde, makyajım yine aynı :)

Gözlüklerimin arkasında eyelinerım gizli, çerçevemin alt kısmında allığım ve tabiki ruj :)

Sevgilerimle,
Ecem
7 yorum:

 1. Canıım ne tatlı görünüyorsun :)

  YanıtlayınSil
 2. Paylaşım için teşekkürler. Bu arada blogumda çekiliş düzenliyorum, beklerim :)

  YanıtlayınSil
 3. Çok güzel anlatmışsın bence gözlük kullananlarını işine yarayacak bilgiler :)

  YanıtlayınSil
 4. Çok iyi. Kızıma ileride lazım olacak

  YanıtlayınSil