Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Kırmızı Ruj Makyajı


Merhaba güzellikler,
Koskoca yaz tatilinin ve dokuz günlük bayram tatilinin ardından serüven başlıyor. İş ve okul hayatınızda başarılar peşinizi bırakmasın güzel dostlarım :) 

Pazartesi sendromunu hafif atlatabilmek, hızlıca geçen güzel mi güzel tatili anımsayabilmek ve tatilde biriken işlerin yoğunluğunda kaybolurken biraz daha kendimizi iyi hissedelim diye bu makyaj yazısını hazırladım sizler için :) 'Kırmızı ruj makyajı' makyajı bambaşka hale taşıyan kırmızı ruj'unda bir sınırı var. 

Kırmızı ruj ile en ideal makyaj nasıl yapılır bunu konuşalım

TEN MAKYAJI 

Ten makyajı olabildiğince kusursuz olmalı kırmızı ruj ciltteki kusurları daha fazla gösterir. Bunun için cildinizi daha temiz ve düzenli göstermelisiniz. 

BB-CC cream veya fondöten gibi ürünler kullanmıyorsanız. Cildinizi güzelce temizleyip nemlendirerek daha canlı ve parlak bir görüntü kazandırmayı ihmal etmemelisiniz.

Ben fondöten ve kapatıcı ile ten makyajımı yaptım ve çok hafif bronzer kullanarak kontör işlemi yaptım. Kırmızı ruj da bronzer kullanmayı çok seviyorum. Hem ısıtmış hemde daha keskin hatlar oluşturmuş oluyorum. 

(Kullandığım ürünleri yazımın sonunda sizlerle paylaşacağım)


GÖZ MAKYAJI 

Çok ağır bir gece makyajı yapmıyorsanız, kırmızı ruju günlük hayatınızda kullanacaksanız. Kesinlikle göz makyajınız hafif olmalı. Güzel bir makyajın altın formülü  ya gözler ön planda olmalı yada dudaklar. 

Ben göz makyajımı hafif tutmayı tercih ettim.Crease bölgeme kahverengi far ile derinlik yazandırarak, krem/altın tonlarında bir far ile de göz kapağımın tamamını boyadım. Üst kirpik diplerimi kahverengi göz kalemi ile belli belirsi,eyeliner çizdim ama çok ince zaten yandaki resimde gözükmüyor bu işlemi kirpiklerimin daha gür gözükmesi için yaptım. Belli olmaması adına kahverengi kalem kullanmayı tercih ettim. Alt kirpik diplerime siyah göz kalemi uyguladım gözlerimin daha küçük ve daha yoğun gözükmesini istiyorum. Ve tabiki mascaramıda uygulamadan olmaz  :) 

Gördüğünüz gibi çok hafif ve doğal göz makyajım aynı zaman da çok da kolay. Ve kısa sürede yapılıyor :) 

Ayn zamanda allık olarak kesinlikle pembe allık kullanmayın. Bronz, Şeftali alt tonlu allıklar kırmızı ruj için ideal ama pembe ve tonları kırmızı ruj ile yan yana olmaz.. 


Ve kırmızı rujunuzu uygulayabilirsiniz. Eğer stick bir ruj kullanacaksanız. Dudak çizgilerinizin düzgün olması için dudak kalemi ile çerçeveleyin. 

Makyajformülü -> rujunuzun kalıcılığının daha fazla olmasını istiyorsanız dudak kalemizini dudağınızın tamamına uygulayın ve ruju öyle dudağınıza sürün. 


Eğer ki bu riskli ama bir o kadar da güzel rengi kullanıyorsanız. Ve taşırma, kaydırma, yanlış sürme gibi hatalar yapar da ruju düzgün süremezseniz. Bir kapatıcı yardımı ile dudağınızı dış köşesinden çerçeveleyerek ruju temizleyebilir ve daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz. KULLANDIĞIM ÜRÜNLER Cecile matt fondöten-
Note Kapatıcı
Essence Renki Far Bazı
The Balm Bahama Mama Bronzer
Farmasi Aydınlatıcı
The Balm Hot Mama Allık Gosh Krem Far
Makeup Forever 13 numara far
Flormar göz kalemi
Kiko siyah eyeliner
Mac brow set
Flormar mascara bazı
Cecile miss mascara Makyajımızın yıldızı kırmızı ruj :)

Cecile 09 lipgloss

Bu makyajda kullandığım ve tanıştığımdan beri kullandığım tek kırmızı ruj diyebilirim. 

Rengini çok seviyorum, mat yapısı var, sürmesi çok kolay, sabitlenmesi çok hızlı ve uzun süre kalıcı, yemek yerken, birşeyler içerken kesilikle çıkmıyor. 

Gün içinde tazeleme gereği duymadığım için gönül rahatlığı ile kullanıyorum :)
SELFİE :)


 Ten makyajım sanırım bu resimde daha net gözüküyor..Umarım makyajımı beğenmiş ve makyajformülleri ile sizlere yardımcı olabilmişimdir. Sevgilerimle,
Ecem 

2 yorum: