Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Göz Kalemi İle Farklı Makyaj Örnekleri

Merhaba güzellikler,

Bir süre aradan sonra tekrar merhaba... 
Geri dönüşümü güzel bir fikirle yapmak istedim. Göz kalemi ile nasıl çeşitli makyajlar yapabiliriz? İlk makyaj malzemelerimden biridir göz kalemleri uzun zamandır da farlarla iç içe olmaktan ve nasıl da unutmuşum aslında güzel bir makyaj yapabilmek için tek bir göz kalemi de yeter bunları sizlere de göstermek far kullanmayı sevmeyen göz makyajı yapamadığına da inanan herkes için güzel bir fikir olacağını düşündüm. 

    

Burada göz makyajımda far kullandım ancak siz mecbur değilsiniz. Eyeliner'ımı jel veya likit eyeliner ile yapmadım. siyah göz kalemi kullandım. Önemli olan kaleminizin ucunun sivriliği ve siyahlığı eğer kaleminiz sivri değilse yada eyelinerı bu şekilde süremediyseniz kapatıcı ile çevresini düzeltebilir profesyonel bir görüntü sağlayabilirsiniz. 


Buğulu makyajları her zaman sevmişimdir. Göz kaleminizi göz kapaklarınızın tamamını uygulayın ve fırça yada parmaklarınızın yardımı ile fazlalığı dağıtın işte size dramatik bir görüntü ....


En sevdiğim görüntülerden bir tanesi şu görüntüyü özellikle renkli gözlere inanılmaz yakıştırıyorum. bir önceki fotoğrafta göz kapağınızın tamamına uygulamanızı istediğim kalemi simdi sadece kirpik diplerinize bir çizgi halinde uygulayın ve dağıtın kalemi ince uyguladığınız için daha az bir bir buğu olacak ve kirpik diplerinin (gözlerinizin dış kısmına) çok hafifçe göz kalemini uygulayarak belirginleştirin. 


ve son örneğim smokey eyes seven hatta tutkunu olan ben göz kalemiyle bu efekti vermez miyim :)
dörtlü karenin ilkinde gördüğünüz gibi dış köşelere v yapıp içini doldurun ve kalemi güzelce dağıtın 
isterseniz benim boş bıraktığım göz merkezime farklı renk kullanabilirsiniz. veya bu örneği gece makyajında kullanacaksanız daha koyu bir şekilde uygulayabilirsiniz. 
Evet güzellikler, bir göz kalemi ile nasıl çeşitli makyajlar yapabileceğinizi gösterebilmişimdir. 
Bu örnekleri çoğaltabiliriz eğerki göz kalemleri ile farklı örnekler isterseniz yorum bırakmayı unutmayın 

sevgilerimle,
Ecem 


2 yorum: