Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

MAC FAR PALETİ OLUŞTURMA / MAC FARLARIM


Merhaba güzellikler

MAC markasını sevmeyen yoktur diye düşünüyorum özellikle MAC de ve bazı diğer markalarda kendi far paletlerini kendin oluşturma diye birşey var mutlaka duymuşsunuzdur. Özellikle mac farlarını bu kadar beğenirken en sevdiğim renkleri aynı palet içerisinde birleştirmeyi tercih ettim

Nasıl mı?

Refili far ve boş palet ile birlikte.

2 li 4 lü ve katları olmakla birlikte boş bir palet alıyorsunuz. Refili far ise normal tekli farlar gibi kapağı ve markası yazmayan sadece farın tabanı bulanan farlardır. Bunları istediğiniz gibi boş paletlerin içerisine yerleştirebilirsiniz. Hatta palet almadan da kullanabilirsiniz. Bu sizin tercihiniz.
Ben 4lü boş palet almayı tercih ediyorum elimde yeterince far var daha büyük boş palet almam demek onları da doldurmam demek olacak kendimin önüne geçmek için 4lü paletleri tercih ediyorum :) 25 TL 4lü boş far paleti.
Tüm tekli farların refilisi bulunuyor.  Normal farlar 50-60 tl civarı iken refili farlar 40 -45 tl fiyatları var.

Bu renkleri daha önce alıp bitirmişliğim var. Şuan ikinci part yani :)
Mac de en çok kullandığım renkler birbirleriyle match edebiliyorum. Tek başlarına kullanabiliyorum.
Diğer far paletlerimdeki farlar ile karıştırarak kullanabiliyorum.
Ara ve ana renk olarak da kullanabiliyorum
Yani bu palet benim için çok işlevli bir palet. Olmazsa olmaz...


Gelelim renklerime
Sol üst - OMEGA - kumral veya sarışınlar kaş farı olarak da kullanıyor ama benim için mümkün değil tüm göz kapağımı nötrlemekte favorim.
Sağ üst - YOGURT - Pembe alt tonlu beyaz farım pembe, mor, mürdüm makyajlarımın vazgeçilmesi omegadan sonra en sevdiğim ikinci açık renk farım.
Sol alt- Swiss Chocolate- En en en sevdiğim kahve.
Sağ alt- Black Berry- Mürdüm tonlarını çok seviyorum ve black berry farını ayrı bir seviyorum.
Altta kullandığım iki farım için de aynı şeyi söyleyeceğim geçiş rengi ve ana renk olarak elimden düşürmüyorum.
En sevdiğim MAC farlarım ve kendi paletim bu şekildeydi yeni bir far paleti oluşturmayı düşünüyorum.  Tavsiye edeceğiniz güzel renkleri de bekliyorum :)


Sevgilerimle,
Ecem 

12 yorum:

 1. böyle 4 lü bir far paleti bende de var mac ten oluşturduğum buarada satin taupe farı tavsiye ederim canım hem diğer markalarda muadiline rastlamanın zor olduğu bir far hemde tek başına harika bir sonuç veriyor:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. mutlaka bakacagım yeni bir palet olusturmayı dusunuyorum listeye hemen ekledim :)

   Sil
 2. Far seçimlerini çok beğendim :)

  YanıtlayınSil
 3. Farlarin tonlari ne kadar güzel :)

  YanıtlayınSil
 4. 2 li 4 lü ve 12 li boş paletin fiyatı aynı neden.Satış politikası.Aaa kız 2 li ile 12 li fiyatı aynıymış deyip sizi 12 liyi almaya teşvik ediyolar.Gelmeyin bu oyuna. eşlerinize babalarınıza yazık.Para bunlar para 2 li 90 tl ye tamamlanırken 12 li 540 tl ye tamamlanıyo.Sakın gelmeyin bu oyuna kızlar.

  YanıtlayınSil
 5. 10 lu 12 li bir sulu boya seti 15 ya da 20 tl ye satılırken 12 li bi Mac far seti 550-600 tl o da boya o da boya tek fark biri kağıda diğeri yüze sürülüyo.2 si de boya yani.Ama biliyorlar ki bayanlar güzel görünmek için adam bile öldürür bu zaafınızdan faydalanıyorlar.Makyajsızda güzelsiniz gelmeyin bu para tuzağına...

  YanıtlayınSil