Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Benden Size Bir Dost Tavsiyesi


Herkese merhabalar,


Bugün pazartesi ve şuanda evimde kahvemi içerken keyif yapıyor olmayı öyle çok isterdim ki ama şuanda iş yerinde dosyaların arasında kendimi kaybettim yapmam gereken işler yüzünden ismimi unutmuş haldeyim. 
Ve sizlere eski bir fotoğrafla merhaba diyorum
Hayaller hayatlar işte...

Aslında bugün ki konum biraz dikkat içerikli, hepimizin farkında olmasını gereken bazı konular var tabi ki kozmetikle ilgili.

Kozmetik ile ilgileniyorsanız cildinizi tanımalı ve cilt bakımınızı ona göre yapmalısınız. Doğru sonuçlar alabilmek ve sağlığınızı koruyabilmek için bu çok çok önemli. 

Cilt tonunuz, cilt tipiniz vs çok önemli detaylar. Sadece güzel görünmek için değil sağlıklı olabilmek için.
Yanlış fondöten kullanmanın doğru ruj sürmemenin veya aydınlatıcı fazla kaçırmanın sonuçlarını biliyoruz değil mi gözle görülür bir şekilde yanlış makyaj yapmış oluyorsunuz. Ve başkasında gördüğümüz de en kınadığımız ve beğenmediğimiz konudur itiraf edelim kızlar:)
Makyaj malzemelerini alırken ne kadar dikkatli davrandığınızı ve ürünlerinizi özenle seçtiğinizi tahmin edebiliyorum.

Peki ya cilt bakımı? Aynı özeni gösteriyor musunuz ve cildinizi tanıyor musunuz?

Cilt tiplerinin bilincinde olun ve kendi cildinizi tanıyın eğer ki zorlanıyorsanız bu konuda mutlaka cilt doktorunuza danışın.

Benim cildim normal ancak belirli dönemlerde kuruya doğru dönebiliyor ve o zamanları dikkatli gözlemleyerek uygun ürünler kullanmaya özen gösteriyorum. Sadece o zamanlar da değil. Cilt bakımı yaptığım zaman cildimi temizledikten sonra kuru ciltler için nemlendiricimi kullanıyorum çünkü cildim yoğun üründen ve temizlikten kuruyor ve gerginleşiyor nem ihtiyacını karşılıyorum.
Yazın güneşlendikten sonra kuru ciltler için nemlendiricimi kullanıyorum sadece yüzüm için değil tüm vücudum için çünkü güneş cildi kurutuyor. 
Makyaj öncesi normal cilt tipleri için nemlendiricimi kullanıyorum çünkü gün içindeki makyaj tabakası yüzünden cildimin yorulmaması ve makyajı kusmaması için.
Her sabah uyandığımda ve her gece yatmadan önce normal cilt tipine uygun nemlendiricimi mutlaka kullanıyorum.

Sadece nemlendiriciden örnekler verdim ancak cilt bakım ürünlerinde de bu şekilde cildimin ihtiyacına göre hareket ediyorum ve ürünlerimi o şekilde kullanıyorum.

Dün İFM'de kozmetik fuarı vardı ve tabi ki bende oradaydım çok ünlü bir markanın standını görünce hemen ürünleri incelemek için yönlendim ve oradaki bayan ürünlerde satışın başladığını ve şuanda %50 indirim olduğunu söyleyince bir şeyler satın almak istedim.

Cilt tipimi sordu kuru-normal arası olduğunu söyledim. Bana önce yağlı ciltler için sonra karma ciltler için kil maskesi önerdi kabul etmedim. Cildimin kuru ve normal cilt tipinde olduğunu yineleyerek nemlendiricilere yöneldim. Karma ciltler için nemlendirici önerdi ve cilt tipimi tekrar söyledim! 3. kez! Kuru cilt tipi için nemlendiricim bitmek üzere olduğu için bu tipteki nemlendiriciyi aldım ve oradan ayrıldım. 
Kısaca oradaki bayan satış yapabilmek için neredeyse bütün tipleri bana önerdi. Kendimi tanımasam kendisinin beni 5 dk dan az gördüğü ve önerdiği yanlış ürünü satın alacaktım. Sonrası cildimde yanlış ürün kullanmadan dolayı hasar olabilirdi ve memnun kalmayacağım bir ürüne para verebilirdim. Herkes işini ne yazık ki bilerek ve doğru yapmıyor. Sağlığınızı tanımadığınız ve sizi tanımayan birinin eline bırakmayın.
Kendinizle ilgilenin ve bir bilene danışın.

Özellikle cilt bakım ürünlerinde herkesin tavsiye ettiği ürünleri kullanıp cildinizi yormayın. Başkasına iyi gelen size zarar verebilir. 

Benden size bir dost tavsiyesi 
Güzel günler diliyorum
Sevgilerimle,
Ecem 3 yorum:

  1. çok haklısın canım herşeyden önce kendi cildimizi kendimiz tanımalı ve ihtiyacına göre doğru ürünler belirlemeliyiz... çok güzel bi yazı olmuş :)

    YanıtlayınSil
  2. Canim cok haklisin, ne yazik ki satis elemanlari cogu zaman rastgele bir sey öneriyorlar! Dikkat etmek lazim...

    YanıtlayınSil