Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Uyumadan Önce Mutlaka Yapmanız Gerekenler


Merhaba güzellikler,
Ve hep güzel kalmak isteyenler J
Bu hafta cilt bakımıyla ilgili postumdan sonra  ( okumak için TIK TIK ) bu yazıyı yazmayı boynumun borcu bildim.

Hep güzel kalmak ve genç kalmak istiyorsak yapmamız gereken mutlak şeyler var.  Nasıl ki her gün güzel görünmek için özene bezene makyaj yapıyorsak cilt bakımımıza da aynı özeni göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Hem de bu bakım makyaj yapmak kadar zahmetli değil   

Makyajınızı çıkartmadan uyumayın
Saat kaç olursa olsun mutlaka ama mutlaka makyajınızı çıkartın. Yeterince nefessiz kalmış cildiniz kimyasaldan ayrılmalı ve temizlenmeli. Gece uyurken cilt kendini yeniler peki yüzünüzde makyaj varsa bu nasıl olacak? Ertesi gün yorgun bir ciltle uyumanız dağılmış kötü görüntüyle uyanmanız demektir.

Cildinizi arındırın
Derinlemesine temizlediğinizden emin olun. Gün boyunca cildinizdeki fondöten ve diğer malzemeleri cilt emiyor dolayısıyla deri üzerindeki artıkları temizleyebilirsiniz ancak deri altı? Bunun için temizleme suyu ve jelini mutlaka kullanmalı emin olmalısınız.

Nemlendirmeyi unutmayın
Cilt nemlendirmesi nefes almak kadar önemli.  Güzelleşmek ve güzel kalmak için son adım olarak nemlendirmek. Cilt tipinize uygun ve ihtiyacını karşılayacak nemlendirici veya serum ile bakımını tamamlayın.

Detaylı bir makyaj yapmak hergün benim 25-30 belki 40 dakikamı alıyor. Ama cilt temizliği yapmak en fazla 15 dakika bence değer J

Güzel günler diliyorum :)
Sevgilerimle,

Ecem 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme