Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Gözlerimi Çizdirdim/ Neden Makyaj Yapmıyorum?


Herkese merhabalar,

Uzun zamandır makyaj yapmıyor olmam beni takip edenlerin dikkatini çekti farkındayım. Sorularınıza cevapsız kaldığım için üzgünüm ancak snapchatten takip edenler bilir ki küçük bir operasyon geçirdim peki bu operasyon nedir?

Gözlerimi çizdirdim.

Kısaca problemimden bahsedeyim 10 yıldır gözlük ve lens kullanıyordum ve göz hastalığım miyoptu.
Çok uzun zamandır istediğim ancak gözlerimin ilerlemesinden dolayı bir türlü doktorların çizmeye yanaşmadığı bir tedaviydi.  Dünya Göz Hastanesi Etiler şubesine kontrol maksatlı gittim ve ameliyat oldum çıktım J
Smile teknolojisi ile gözlerimi çizdirdim operasyon sonrasında hiçbir acı hissetmedim. Ve ameliyattan 10 dk sonra görmeye başladım yaşadığım mutluluğu tahmin edenler mutlaka aranızda vardır.

Operasyondan sonra bir süre havuz, deniz ve tabiî ki makyaj yapmam yasaktı. Zaten yaz başından beri ten makyajı yapmayan ben göz makyajına da ara vermek zorunda kaldım.  Belirlenen süre bitti ancak ben bu süreyi iki ile çarpmaya karar verdim çünkü göz bu şakaya gelmez mantığını yaşıyorum.
1 kere göz makyajı yaptım (rimel kullanarak)  ancak çıkartırken temizleyicinin gözlerimi yaktığını hissedince yapmamaya karar verdim. Kendimi biraz daha iyi hissetmek istediğim zaman sadece far sürüyorum . Zeytinyağı ve gül suyu karışımıyla çok kolay temizleniyor zaten su bile farı çıkartmak için yeterli. Bastırmamaya da özen gösteriyorum.  Rimelsiz makyaj makyaj olmuyor ama takdir edersiniz ki önce sağlık J


Bana lazer operasyonu ile ilgili sorularınız varsa mutlaka yorum bırakmayı unutmayın detaylı bir bilgi istiyorsanız başımdan geçen her şeyi sizlere aktarabilirim. Bunu da belirtmenizi rica ediyorum.

Şimdilik sevgi ile kalın,

Ecem 


snapchat-ecemyazicii
ınstagram- makyajformulleri 

6 yorum:

 1. Geçmiş olsun bende düşünüyorum ama henüz cesaretim yok. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. cesaret isteyen bir işlem ama şimdi iyiki yaptırdım diyorum :)

   Sil
 2. Çok geçmiş olsun göz numaranız kaçtı acaba? Ben de miyopum dışarda lens evde ise gözlük kullanıyorum :/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bende öyleydim canım 3.75 di gözlerim 10 yıl gözlük 9 yıl lens kullandım ve artık kurtuldum :) cok tesekkur ederimm

   Sil