Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Favori MAC Rujlarım


Herkese merhaba,
MAC kozmetik ruj dünyasında en iyileri arasında. Renk skalasının fazla olması, tasarımları, yapısı, kalıcılıkları ile neredeyse beğenmeyen kimse yok. Bir çok güzelliğinin yanı sıra tek handikabı fiyatlarının çok yüksek olması. Üstelik hiç bir zaman indirime de girmiyorlar. Bunun için makyaj koleksiyonunuza Mac rujlardan mutlaka eklemek istiyorsanız. Bendeki bu 6 renge bakın derim :)MAC RUBY WOO - 
Mac'in en popüler kırmızısı en güzel rujlarından birtanesi. Kırmızı ruj denilince ruby woo geliyor akla.  Retro matt yapıda yanı olağanüstü kurulukta, sürmesi çok çok zor. Kendi kalemi ile uygulamayı tercih ediyorum. İddalı bir renk ve yapısının kuru olmasından dolayı sürümüde çok kusursuz sürmek için mutlaka kalemden destek almanızı tavsiye ederim. Mavi alt tonlu olduğu için çok canlı bir kırmızı. Ve dişleri bembeyaz gösteriyor.  12 saat dudağımdan çıkmadı. Ben çıkartmasam daha da kalırdı bence :)


MAC KINDA SEXY -

Bir dönem instagramda furyası dönen meşhur nude ruj. 
Kahve alt tonlu şeftali. Her türlü makyajı kaldırabiliyor. Beyaz ve buğday tenlilere çok yakışıyor ama esmerlerde turuncu gibi durabiliyor. Denemeden kesinlikle almayın risk içeren rujlardan birtanesi, 
3-4 saat kalıcılığını koruyor. Bir dönem çok popüler olduğu için muadilleri neredeyse her markada bulunmakta. 
MAC DIVA -

Bordoların divası! Kırmızı alt tonlu ve dudakta inanılmaz güzel duruyor. Mat yapıda olduğu için öncesinde peeling yapmanızı tavsiye ederim. hafif söz makyajı toprak tonlarında allık veya direk bronzer ile tam da ekim - kasım ruju :)
Kiko 710 dudak kalemi ile çerçeve yapmayı tercih ediyorum. kalemsiz de kullanılabiliyor sürmesi zor değil ancak dikkat istiyor kendimi garantiye almayı seviyorum:)
5 saate yakın kalıcılığı dayanıyor sonrası hafif dokunuşlar yeterli 
MAC MEHR -

Mat yapısı var. Kalıcılığı 7-8 saati buluyor ilk kullandığım zaman gözlerime inanamamıştım. 

MAC (UK) kirli pembe olarak tanımlamış bu ruju. Sanki içerinde kahvelik bulunduran kirli pembe.  Ve bana pembe ruju sevdiren tek ruj. 

Yapısı mat ancak satinmiş gibi sürümü ve duruşu çok güzel. Dişerimi oldukça beyaz gösteriyor. (Pembe tonları sarı gösterir) 
MAC FAUX- 

İçerisinde leylaklık bulunduran pembe diyebiliriz. Pembe olması sizi yanıltmasın mehr ile uzaktan yakından alakası yok. Faux başla başına bir güzellik. 0 makyajla bile sizi inanılmaz değiştiriyor. dumanlı siyah göz makyajlarında ise vazgeçilmezim kendisi. Dudaklarımı daha kalın gösteriyor. 
Biter bitmez tabiki hemen alırım çünkü çok bonus bir renk. Her ten rengine ve her makyaja uyan ender rujlardan birtanesi. 
Tüm rujlarım arasından birtanesini seçmem gerekirse tercihim faux olur. 


MAC STONE- 


Bütün kış aradığım yazın ortasında zar zor kavuştuğum rujum. Çok değişik bir rengi var. Gri alt tonlu kahverengi. 
Mat bitişli kalıcılığı gayet yüksek. 
Asi, iddalı ve farklı bir görünüm yaratıyor ben çok çok seviyorum. Mac de stone adında dudak kalemi de var kış rengi olduğu için yazın çok fazla kullanamadığımdan alma gereksinimi duymadım. Onun yerine kahve gözkalemi de kullanabilirsiniz. 
şimdi kısaca renklere de bakalım...  

Sevgilerimle,
Ecem
3 yorum:

  1. Bende sadece kinda sexy var çok sık kullanmıyorum tek başına biraz çiğ geliyor renk ama dudak kalemiyle o çiğliği hafifleterek kullanmayı seviyorum :) hepsi çok güzel ve fauxda aynı şekilde bana hiç gitmeyen bir renk, onuda riskli renklere alabilirsin. Leylaklık içeren rujlar genelde sade altonlara göre daha az kişiye hitap eder. Bununla birlikte senin teninde çok güzel durmuştur diye hayal edebiliyorum :)

    YanıtlayınSil
  2. Kinda Sexy bende de var sırf popüler olduğu için almıştım. Yinede severek kullanıyorum :) Diğerleri de aklımda olsun teşekkürler <3

    YanıtlayınSil
  3. Kinda Sexy benim de favorilerimden, ancak dedigin gibi ten bronzlastikca ruj biraz siritiyor. Bu yüzden yaz aylarinda neredeyse hic kullanmadim :/

    YanıtlayınSil