Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Kaşlarımı Nasıl Dolduruyorum? Mac Brow Set- Eye Brows- Brow Sculpt


Herkese merhabalar,

Bugün kaşlarımı nasıl doldurduğumu ve hangi ürünleri kullandığımdan bahsedeceğim.
Kaş doldurmak benim için gerçekten çok önemli yeteri kadar kaşlarım kalın aslında ama aralardaki boşlukları doldurduğum zaman makyajın kendini çok daha güzel gösterdiğine inanıyorum.  Bunun için günlük makyajımda da kaş ürünlerini atlamamak benim için vazgeçilmez oluyor… 
Ürünlerin isimleri ve bendeki renkleri sol taraftaki fotoğrafta yazıyor PRO LONGWEAR WATERPROOF MAC BROW SET 


Yıllardır kullandığım asla vazgeçmediğim mascaram üç senedir aralıksız her gün kullandığım kaş mascarasıdır kendisi . Özellikle yazın havuz veya denizlerde asla çıkmadığı için ayrı bir bağım oluyor. Bir çok uygun veya pahalı markalar kaş mascarası çıkarttı ancak benim için brow set vazgeçilmez olduğu için diğer ürünleri denemeye gerek bile duymadım. Kaş mascarasının asıl amacı düşük kaşlarınızı sabit tutmaktır. Benim ihtiyacım olan iki şeyden biridir. Diğeri ise araları doldurmak yukarda gördüğünüz gibi bu işlemi de çok güzel yapıyor. Üstelik 10 gün çıkartmasam asla çıkmaz. kaşlarımı da yıllardır hiç dökmedi. Üç yıldır kullanıyorum diyorum ancak böyle dediğime bakmayın 3 yılsa sadece 3 kere satın aldım. ‘her gün’ mutlaka kullanama rağmen ömrü çok uzun. Akmıyor, kokmuyor,bozulmuyor fiyatı  73 TL

EYE BROWS KAŞ KALEMİ 
Son zamanlar da makyajımda daha çok doğallıktan yana olduğum ve farklı makyaj ürünleri de denemek istediğim için MAC Eye Brows Satın aldım. Rengi tam da kaş rengime çok yakın daha doğal durmasını sağlayacağı için özellikle kaş kalemine yönlendim. Kalem çok ince ve ucu çok sert bu kalemi kullanmayı ve kaşlarınızı doğru şekillendirmeyi (bu kalem ile) öğrenmek gerekiyor. Asansörlü bir yapısı var asansör çıkıyor ama asla inmiyor. Yani çok az açmanız gerekiyor yoksa fırçadan çıkarttığınız kısmi içeri sokamıyorsunuz. Ürünün yapısı o kadar sert ki uygulama esnasında kaşlarım çoğu kez döküldü. Benim için doğru olanı oturttum ve rengini sevmeye başlamıştım ki ürün bitti… Tam 1 ayda kaş kalemi bitti… küçük küçük açtığım için çok uzun süre kullanacağıma inanıyodum ama maalesef ki hemen bitti bu yüzden ürünü detaylıca gösteremiyorum size. Ayrıca üzerindeki tüm yazılarda maalesef ki kullanmaya başladıktan 4-5 gün sonra tamamen silindi… Ürünün yapısını ve duruşunu sevdim. Ama doğrusunu söylemek gerekirse bir daha satın almayı düşünmüyorum. Çünkü hem kaşlarım uygulama esnasında kopuyor ve dökülüyor hemde içerisinde çok az var hem de çok pahalı Fiyatı 73 TL.

BROW SCULPT KAŞ KALEMİ Diğer kaş kalemindeki şoktan sonra mağazaya gittim ve bana kısa sürede bitmeyecek aynı tonlarda kalem satın aldım. Bunun açılı bir yapısı var uygulaması aslında daha kolay üstelik yumuşacık kaş yapıcam diye gözlerimi oymuyorum yani J Ve diğer iki ürüne göre görüntüsü çok daha doğal duruyor. Keske waterproof olsaymış diyorum o zaman biraz daha gönül rahatlığıyla kullanırdım. Gün şeffaf herhangi bir kaş mascarası ile sabitlerseniz kalıcılığı artıyor. O kadar doğal duruyor ki bazen keşke biraz daha mu sürseydim diye düşünüyorum. Koyu göz makyajlarımda bu ürünü kullanmayı daha çok seviyorum ama az makyaj yaptıysam no makeup makeup gibi o zaman her zaman sürdüğümden daha fazla sürüyorum bu kaş kalemini çünkü kaşlarım hiç belirginleşmemiş gibi duruyor. Kısaca az makyajda çok kaş kalemi sürmem gerekiyor.

Aslında ben brow sclupt ile brow set i birlikte kullanmayı çok daha fazla sevdim. Tam ikisinin orasını yakalamış oluyorum ne çok sert ne çok hafif oluyor.  Yukarı da resimde ikisini birlikte kullanmıştım.  Kaşlarımı ben bu ürünlerle dolduruyorum. 

Sizce hangi ürüne devam etmeliyim sizin düşünceleriniz neler yorum bırakmayı lütfen unutmayın 

Sevgilerimle,
Ecem 

9 yorum:

 1. ben hiç yapamıyorum bır tek bunu beceremıyorum :)

  YanıtlayınSil
 2. Bende bu ara kaş maskaralarına taktım. Çok güzel olmuş uygulamalar :)

  YanıtlayınSil
 3. Kaş ürünlerine merak saldım bu aralar. Bunlar da aklımda bulunsun, teşekkürler.
  Bu arada geldim, gördüm sevdim, seni de bana beklerim :)
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 5. merhaba tatlı blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım :) bana da beklerim. sevgiler...

  YanıtlayınSil