Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Kristen Stewart 2017 Kış Chanel Makyajı


Herkese merhabalar,
2017 de en beğendiğim makyaj ile karşınızdayım. Çok çarpıcı ve iddalı olduğunu düşünüyorum bu makyajın. Ağır göz makyajlarını biliyorsunuz ki çok severim özellikle bu makyaj sanırım ikinci favori makyajım oldu. :)

Ten makyajından kısaca bahsedeceğim çünkü önemli olan burada gözler.

Make up forever Ultra HD fondötenimi kullandım çok az bronzer ile kemiklendirdim yüzümü ama gerçekten çok az kullandım belli belirsiz... Şeftali pembe karşımı bir allık kullandım ve yanaklarımı renklendirdim. 
Kaşlarımı da MAC browset ile belirginleştirdim. Çok hafif elmacık kemiklerime aydınlatıcı sürdüm MAC soft and gentle... 

Şimdi gelelim gözlere tek bir far paleti kullandım ...


Make Up Revolution Flawless 2 


Üzerinde isimleri yazan farları kullandım sadece... Bu makyajın asıl yıldızları offical sound ve expert isimli farlardı.Öncelikli olarak far bazını uyguladıktan sonra crease bölgesine complete uygulayarak derinlik katıyorum ardından impeccable farı ile aynı bölgeyi ısıtıyorum. kiremit alttonlu olması daha sıcak bir götüntü elde etmemi sağlıyor. impeccable isimli farı crease bölgesinden biraz daha yukarıya taşırarak uyguluyorum. fardından makyajın yıldızı official isimli farımı tüm göz kapağıma uyguluyorum. Ardından sound isimli farı crease bölgeme uyguluyorum bu işlemi yapmam daha önce crease bölgesine uyguladığım farların rengini kırmama daha kızıl/pembe görüntü elde etmemi sağlıyor. aynı zaman da offical isimli far ile bütünlük oluşturuyor. ardından expert farı çok çok az (belli belirsiz) göz kapağıma bırakıyorum hem rengi açmış hemde ışıltıyı arttırmış oluyorum. eyelinerımın bittiği kuyruk bölgesine dikkat ederseniz eğer orada overcome isimli farı görebilirsiniz. çok hafifçe uygulayarak gözlerime buğu katıyorum. neden hafif derseniz daha koyu uygularsam tüm bu makyajın özelliği kabylmuş olur... Yarım eyeliner ve siyah göz kalemi kullanıyorum siz isterseniz alt kirpiklerinize siyah kalemden sonra official ile renklendirebilirsiniz. 
Ayrıca. siyah göz kaleminin üzerine siyah far da kullanıyorum kalıcılığı arttırmak için... Ve göz pınarlarımı da açık renk bir far ile aydınlatıyorum.  Ve son olarak ruj... Mavi alttonlu rujumu kullanıyorum Flormar slik matte liguid lipstick serisinden... 

Ve makyajımın görüntüsü işte bu şekilde... 

Beni instagramadan --- @makyajformulleri
snapchatten ---- @ecemyazicii 

takip etmeyi unutmayın 


Sevgilerimle,
Ecem 

6 yorum: