Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

MAC WHIRL LIPSTICK MUADIL


Herkese merhabalar,
2017’nin ilk yazısı ile karşınızdayım.  MAC’in rujlarını sevmeyenini henüz görmedim. 5 Ocak 2017 itibari ile tüm ürünlerine zam geldi. Ve zaten pahalı olan rujları daha da pahalılaştı. İnternet sitesinden kontrol ettiğimde şuanda Mac rujlar 66 TL olarak görüyorum daha önce 58 TL civarındaydı.
Özellikle Mac rujlarının muadilleri diğer markalarda üretimeye çalışılmakta. Kimi ürün muadil olabiliyor kimi ürün de muadilmiş gibi görülebiliyor.

En sevdiğim MAC rujlarından biri olan Whirl’un muadilini bulduğumda çok sevindim. Çünkü bazen bitmesin diye kullanamaya kıyamıyorum J
MAC Whirl internet sitesinde ‘kirli gül rengi’ olarak geçiyor ama ben bu ruju kahve alt tonlu şeftali olarak görüyorum.  Önce dudak kalemini satın almıştım ve kahve alt tonu sayesinde vurularak rujunu da satın aldım. Mat yapısı var. Kuruluk yapmıyor satin bitişli gibi. Bir süre sonra dudaktan dökülme yapmıyor. Yemek yediğiniz zaman (özellikle sulu yemek ise) dudaktan çıkabiliyor.

Kiko Pencil Lip Gloss- 11 numara – çok uzun zaman önce satın aldığım bir rujdu. Makyaj dolabımın derinliklerinde unutmuştum. Bulduğumda çok sevindiğim bir renk oldu. Çünkü whirl’un aynısı.  Aslında 11 numaralı bu ürün çok çok az içerisinde gül rengi barındırıyor yani MAC’in internet sitesindeki ‘kirli gül rengi’ tanımı bence kiko 11 numaraya daha çok yakışıyor J Satin yapılı. Bariz fark olarak görmüyorum transparan pudra ile mat görünüm elde edebilirsiniz. Dudakları kurutmuyor. Ve doğal olarak yemek yediğiniz zaman dudaktan çıkıyor. Renkler gördüğünüz gibi birebir aynı.  Ve fiyatı (ben satın aldığımda) 10 TLidi.Aklında whirl veya bu tonlarda bir renk varsa kikoyu tavsiye ederim  ve ben stoklayarak artık onu alacağım J
İki ürünün duruşu da yukarıda görmüş olduğunuz gibi artık takdir size kalmış J 
Sevgilerimle,
Ecem 

4 yorum: