Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Pure Beauty BB Cream


Herkese merhabalar,

Son zamanlar da kullandığım Pure Beauty BB cream’den söz etmek istiyorum.  Artık fondöten yerine BB krem kullanmak istiyorum. BB kremlerle pek anlaşamasam da daha önce denemediğim ve neredeyse kullanan herkesin aşık olduğu ürünü denemek istedim belki de fikrim artık değişecekti. 


Öncelikle ambalajından incelemeye başlayalım. Pembe olması çok tatlı değil mi? 30ML ürün var ancak %70 i hava. Watsons’ta incelemeye fırsatım olmadı çünkü testerı kalmamıştı. Eve gelip ürünü kutudan çıkarttığımda çok şaşırdım paketin %30’u ürün. Yarısından daha az! Yaklaşık 3 haftadır her gün kullanıyorum henüz bitmedi. Çünkü azar azar kullanıyorum….
SPF 42 içeriyor. Kışın ortasındayız ne güneş korumasından bahsediyorsun demeyin kış güneşi daha kötüdür.  Paraben, alkol, lanolin içermiyor ve tüm cilt tiplerine uygun. 


Ürün tek renk ve bu beni üzüyor. Cilt tonuma daha uygun bir renk olsaydı daha çok seveceğime eminim. Kore menşaili BB kremler gibi gri/yeşil alttonlu. Yüzüme sürdüğüm zaman ten rengimin yanında beyaz kalıyor. Yedirebilmek ve eşitliği sağlayabilmek için bir hayli uğraşıyorum. RT sünger ile asla ürünü eşit yayamıyorum. RT expert fırça ile yüzümde eşitlemesi biraz daha kolay oluyor. Kısa ve sık kılları olan bir fırça ile yaymanızı öneririm daha doğru sonuç alırsınız.


Ürünün açıklamalarında sim veya ışıltı içermediği yazıyor ancak benim cildimde çok fazla ışıltılı kalıyor. Sanıyorum ki bu gri alt tonlu olmasından kaynaklı. İlk uyguladığımdan itibaren yaklaşık 3-4 saat yüzüm yapış yapış kalıyor malum ocak ayındayız ve rüzgar var saçlarım maalesef ki yüzüme yapışıyor. Bir süreden sonra (yaklaşık 2 saat) bu yapışkanlık azalıyor. Pudra kullanmaya ihtiyaç duymuyorum.  Kalıcılığı gayet iyi 8-9 saat beni idare ediyor. Allıkları çok güzel yanakta tutuyor. Kapatıcılığı da diğer BB kremlere göre oldukça yüksek. 


Aslında ürünü sevdim yapısı, kalıcılığı, kapatıcılığı gayet iyi ama renk tonundan dolayı kullanmakta zorlanıyorum bazen ürünü fazla kaçırdığım zamanlarda yada yeni cilt bakımı yaptığım ten rengim açıldığı zamanlarda ürün çok daha açık çok daha beyaz kalıyor rengi doğru yaysam da o beyazlığı götürebilmek için bronzerlar ve koyu renk allıklardan yardım alıyorum. Tabi o zaman da çok fazla makyaj yapmış ve doğal görüntüden uzaklaşmış oluyorum.  Denemeden almamızı tavsiye ederim.


Siz bu ürün hakkında neler düşünüyorsunuz aynı problemleri yaşıyorsanız bana tavsiyeleriniz var mı
Yorum bırakmayı lütfen unutmayın.


Sevgilerimle,
Ecem 

7 yorum:

 1. Ambalajı çok şirin denemek isterim :)

  YanıtlayınSil
 2. bende merak ediyorum bu bb yi ama simli yapısından dolayı teredütüm var... sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Denemeden almamanı tavsiye ederim farklı bir ürün herkes sevemiyor

   Sil
 3. bu ürünü çok merak ettim bu arada yeni yazıma beklerim sevgiler :)

  YanıtlayınSil
 4. Tester deneyip sevmemiştim CC kremi daha güzel sanki :)

  YanıtlayınSil