Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

TV PAINT STICK FOUNDATION


Herkese merhabalar,
Fondöten arayışına girdiğim bir dönemdeydim. Hafif yapılı fondötenler kullanmayı tercih ediyorum ancak sürekli karşıma çıkan ve aklımda olan bu fondöteni şehrin bir ucundan diğer bir ucuna giderek aldım.
Kryolan markası yoğun kapatıcılığı, ağır ürünleriyle ve televizyon makyajlarıyla tanınıyor. 


 TV PAINT STICK FOUNDATION


Stick şekilde bir fondöten süngerle fırçayla ve ellerinizle uygulayabilirsiniz. Hepsiyle denedim bu fondötenin hakkını vermek için kesinlikle sık ve kısa yapılı yumuşak bir fırça kullanmalısınız. Eliniz ve süngerle uyguladığınız zaman kapatıcılığı gidiyor. 
Günlük hayatımda da çok rahat kullanabiliyorum. Evet çok ağır ve kalın yapılı. Cilt kusurlarınız varsa kapatacağına eminim. Eğer normal bir cildiniz varsa size ağır da gelebilir. İnanılmaz güzel bir efekt sağlıyor. Makyaj gibi makyaj yapmış oluyorsunuz. 

Benim cildimde herhangi bir kuruluğa yol açmadı. Cildimi güzelce temizliyorum ve nemlendiriyorum. üzerine fondötenimi uyguluyorum. Hafif veya ağır uygulamak tamamen sizin elinizde. Ne kadar bol sürerseniz o kadar kalın fondöten sürmüş olursunuz. ( doğal olarak) ama ciltle bütünleşiyor ve yanlış makyaj diye tanımladığımız kalın ten makyajları gibi durmuyor. 

Kalın yapıda olduğu için gözenekleriniz var ise belli edebilir. Baz kullanmanızı tavsiye ederim. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim ki cildiniz gerçekten nefes almıyor. 1-2 saatliğine dışarı çıkacaksam kullanmayı tercih etmiyorum. Ama neredeyse haftanın 5 günü kullanıyorum. Herhangi bir yan etkisini görmedim. 

Rengi tamamen cildimle birebir uyumlu. Bendeki rengi FS 46 mağazada çalışan arkadaş benim rengimin aynısını verdi ne açık ne koyu. Cilt renginize de önemle dikkat edin yoksa asla kullanamazsınız. 

Fiyatı 127 tl internet satışı da mevcut. 
Aşağıdaki resim filtresizdir ve nasıl durduğunu görebilirsiniz. 


Şimdi böyle bir fondötenden vazgeçebilir misiniz? Ben geçemiyorum :)


Makyaj formülü- Likit yapıdaki fondötenleri sünger ile uygularsanız hem dağıtmada yardımcı olur sizlere hemde ürünün fazlasını sünger emerek daha doğal bir sonuç elde etmiş olursunuz. Ama stick fontötenlerin kapatıcılıkları yüksek ve likitlere göre daha ağır oldukları için yoğun kapatıcılık istiyorsanız fırça kılları sık ve yoğun olan süngerler tercih etmelisiniz. Yine stick fondötenler de hafif görünüm az kapatıcılık istiyorsanız süngerle uygulayabilirsiniz. Stick fondötenleri sünger ile uygularken aslında fondöteni silme işlemi yaptığınızı unutmayın...


Sevgilerimle,
Ecem 

7 yorum:

  1. cok dogal durmus bence.. gule gule kullan :)

    YanıtlayınSil
  2. muhteşem durmuş bu ürünü bir kaç kez görmüştüm bende çok merak ediyorum :)

    YanıtlayınSil
  3. Şahane durmuş yüzündeeee! Bu ürün sanırım danla bilic in hep kullandığı stick fondöten=)

    YanıtlayınSil