Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Makyaj Temizleme Sütü ve Makyaj Temizleme Suyu Arasındaki Farklar


Herkese merhaba,

Makyaj Temizleme Sütü ve Makyaj Temizleme suyu arasında ne farklar var ve bu iki ürünü birbirinden ayıran özellik nedir? Bu soruların cevabını tüm detaylarıyla açıklayacağım.

Makyaj Temizleme Suyu Nedir? Kullanım Amacı Nelerdir? 

Göz yüz veya dudak makyajımızı temizlerken kullandığımız normal/yağlı/waterproof temizleme sularıdır. Satın alacağınız herhangi marka makyaj temizleme suyu ile tüm makyajınızı temizleyebilirsiniz. Kısaca bu ürünün tek amacı yaptığı temizliktir. 

Çeşitleri vardır bazıları;
Waterproof makyaj temizleyiciler; suya dayanıklı ürünleri de çıkartabilen temizleyicilerdir. 

Argan yağlı temizleyiciler; Makyaj temizliği sırasında daha yumuşak his bırakmayı ve makyajı temizlerken ciltte kuruluk bırakmamayı amaçlayan ürünlerdir. 

Makyaj Sütü Nedir? Kullanım Amacı Nelerdir? 

Makyaj Temizleme sütü olarak kullandığımız kremsi ürünler aslında yüz temizleme sütleridir. Kremsi ürün yapısı ve içerisindeki vitaminler ve nemlendirici özelliği ile asıl amacı makyajı temizlemek değil makyaj temizliği yapıldıktan sonra yüz temizliğini yapmaktır. Makyaj kalıntılarını da temizlerken bakım yapmayı hedeflemektedir. Makyaj çözünürlüğünü arttırdığı için günümüzde makyaj temizleme de daha çok kullanılmaktadır. Makyaj/yüz temizleme sütü kullanımında cildi temizlemenin yanı sıra nemlendirme akne ve sivilce oluşumunun aynı zamanda siyah nokta oluşumunun önüne geçmektedir. 

Cilt tipine göre çeşitleri bulunmaktadır. 


Makyaj Temizleme Sütü ve Suyunu Nasıl Kullanıyorum? 
Makyaj Temizleme Formüllerim - 

Öncelikli olarak makyajımı waterproof bir göz makyajı temizleyicisi ile çıkarmayı tercih ediyorum. Ardından cilt makyajımda fondöten kullandıysam cildime makyaj temzileme sütünü sürüyorum 3-4 dakika bekliyorum kullanmış olduğum fondöten bu sayede yumuşuyor ve daha kolay çıkıyor ardından makyaj temizleme suyunu bir pamuk yardımı ile tüm yüzümde gezdirerek fondöten kalıntılarını daha iyi temizliyorum. Ve takibi en son aşama yüz temizleme jeli ile yüzümü yıkıyorum. Ancak cilt makyajı yapmadıysam o gün sadece makyaj temizleme suyu ile cildimi sanki ten makyajı yapmışım gibi temizliyorum sonuç olarak bütün günün kiri yüzümüzde kalıyor o temizliğin ardından yüz temizleme sütünü asıl işlevi ile kullanıyorum ciltime dairesel hareketlerle masaj yaparak sürüyorum soğuk su ile yıkadıktan sonra temizleme jeli ile yüzümü tekrar yıkıyorum. Günde en fazla 15 dakikamı alıyor. En az makyaj yapmak kadar zevk alıyorum bu işlemleri yaparken çünkü temiz ve sağlıklı bir cilt en güzel makyajdır. Güzel görünmek için sadece makyaj yapmamız yetmiyor cildimize iyi de bakmalıyız. Bu yazı da hiç bir resim kullanmadım veya marka vermedim çünkü amacım ürünleri tanıtmak değil nasıl kullanılacağını ve işlevleri genel hatları ile sizlere aktarmaktı. Snapchat- ecemyazicii
Instagram- makyajformulleri


Sevgilerimle,
Ecem 


7 yorum: